İYİ Parti Gezici Araştırma şirketine dava açıyor!

Gezici Araştırma şirketinin açıkladığı son anket sonuçlarının, seçmen algısını yönetmeyi hedeflediğini ileri süren İYİ Parti, konuyu yargıya götürecek. 81 İl Başkanı, 39 vekil ve 15 Genel Başkan Yardımcısı, şirket sahibi Murat Gezici’ye ayrı ayrı dava açmaya hazırlanıyor.

İYİ Parti Gezici Araştırma şirketine dava açıyor!

AK Parti ile çalışmalarını sürdüren GENAR dahil, araştırma şirketlerinin neredeyse tamamı; 31 Mart yerel seçimleri için Ankara anket sonuçlarında CHP ve İYİ Parti’nin adayı Mansur Yavaş’ı, Mehmet Özhaseki’nin önünde gösteriyordu.

Buna karşın; önceki seçimlerin tamamında AK Parti’yi, diğer siyasi partilerin altında gösteren Gezici Araştırma Şirketi’nin, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik yayımladığı anket sonuçları ile tepki çekti.

Gezici’nin son anketine göre; İstanbul’da Binali Yıldırım, Ankara’da ise Özhaseki yarışı önde götürüyor.

Gezici yerel seçim anketi: İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya

GEZİCİ SON ANKET SONUÇLARI: TIKLAYIN

81 il başkanı, 39 vekil ve 15 genel başkan yardımcısı ayrı ayrı dava açacak

Şirketin açıkladığı sonuçların, seçmen algısını etkilemeye yönelik olduğunu ileri süren İYİ Parti teşkilatı, konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor. İYİ Parti’de 81 İl Başkanı, 39 Milletvekili ve 15 Genel Başkan Yardımcısı ayrı ayrı Gezici Araştırma Şirketi yöneticisi Murat Gezici’ye dava açacak. (Kaynak: Yeniçağ)

Gezici Araştırma şirketi Manisa’da İYİ Parti 31 puan geride gösterdi

Gezici Araştırma şirketinin yaptığı Manisa anket sonuçlarına göre AK Parti+MHP Cumhur İttifakının ortak MHP Adayı Cengiz Ergün %64,2 seviyesinde; CHP+ İyi Parti Millet İttifakının ortak İyi Parti Adayı Orkun Şıktaşlı ise %33,1 seviyesinde gösterildi. Bu sonuca göre 31 puan fark ile Cumhur İttifakı adayı önde görünüyor.

Gezici 31 Mart yerel seçim anketi: İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya