İYİ Parti Gezici Araştırma şirketine dava açıyor!

Gezici Araştırma şirketinin açıkladığı son anket sonuçlarının, seçmen algısını yönetmeyi hedeflediğini ileri süren İYİ Parti, konuyu yargıya götürecek. 81 İl Başkanı, 39 vekil ve 15 Genel Başkan Yardımcısı, şirket sahibi Murat Gezici’ye ayrı ayrı dava açmaya hazırlanıyor.

İYİ Parti Gezici Araştırma şirketine dava açıyor!

AK Parti ile çalışmalarını sürdüren GENAR dahil, araştırma şirketlerinin neredeyse tamamı; 31 Mart yerel seçimleri için Ankara anket sonuçlarında CHP ve İYİ Parti’nin adayı Mansur Yavaş’ı, Mehmet Özhaseki’nin önünde gösteriyordu.

Buna karşın; önceki seçimlerin tamamında AK Parti’yi, diğer siyasi partilerin altında gösteren Gezici Araştırma Şirketi’nin, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik yayımladığı anket sonuçları ile tepki çekti.


Gezici’nin son anketine göre; İstanbul’da Binali Yıldırım, Ankara’da ise Özhaseki yarışı önde götürüyor.

Gezici yerel seçim anketi: İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya

GEZİCİ SON ANKET SONUÇLARI: TIKLAYIN

81 il başkanı, 39 vekil ve 15 genel başkan yardımcısı ayrı ayrı dava açacak

Şirketin açıkladığı sonuçların, seçmen algısını etkilemeye yönelik olduğunu ileri süren İYİ Parti teşkilatı, konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor. İYİ Parti’de 81 İl Başkanı, 39 Milletvekili ve 15 Genel Başkan Yardımcısı ayrı ayrı Gezici Araştırma Şirketi yöneticisi Murat Gezici’ye dava açacak. (Kaynak: Yeniçağ)

Gezici Araştırma şirketi Manisa’da İYİ Parti 31 puan geride gösterdi


Gezici Araştırma şirketinin yaptığı Manisa anket sonuçlarına göre AK Parti+MHP Cumhur İttifakının ortak MHP Adayı Cengiz Ergün %64,2 seviyesinde; CHP+ İyi Parti Millet İttifakının ortak İyi Parti Adayı Orkun Şıktaşlı ise %33,1 seviyesinde gösterildi. Bu sonuca göre 31 puan fark ile Cumhur İttifakı adayı önde görünüyor.

Gezici 31 Mart yerel seçim anketi: İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.