Mimarlar Odası’ndan Ankapark açıklaması: Çocuğunu seven göndermesin!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden Ankapark için velilere açık mektup: Çocuklarınızın yaşamını tehlikeye atmayın!

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ankapark’a öğrencilerin götürülmesi için izin istemesine tepki gösterdi. Velilere mektup yazan Candan, “Çocuklarınızın yaşamını tehlikeye atmayın” dedi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, 31 Mart’a kadar girişlerin ücretsiz olduğu Ankapark’a Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin götürülmesi için yazıyla velilerden izin istedi.


Mimarlar Odası Ankapark açıklaması: Çocuğunu seven göndermesin!

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan, ortaokul ve lise öğrencilerinin Ankapark’a götürülmesine ilişkin talimatlara tepki gösterdi ve ebeveynlere açık mektup yazarak “Çocuklarınızın yaşamını tehlikeye atmayın” dedi.

“Yanıcı malzemelerdem imal edildiği bilgisini aldık”

Candan’ın ebeveynlere yazdığı açık mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Değerli veliler, sevgili ebeveynler, Ankapark’a gitsin diye atılan her imza en kıymetlinizin yaşamını tehlikeye atacaktır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak oyuncakların kullanım güvenliğinin olmadığını defalarca söyledik.

Yanıcı malzemelerden oluşmuş imalatların bilgisini aldık ve söz konusu olumsuzlukların teknik tespitlerinin yapılması için Cumhuriyet Savcılığı’na, İçişleri Bakanlığı’na, Ankara Valiliği’ne defalarca bilgi verdik, suç duyurusunda bulunduk.

Bunlara rağmen açıldıktan iki gün sonra oyuncakların arızalanması ile başlayan bu güvensiz süreçte Ankapark’a çocuklarımızın götürülmesi talimatları vicdansızlıktır. Sevgisizlik, yönetenleri esir almış, iktidar hırsı yürekleri köreltmiştir.


Bu yaşadıklarımız karşısında artık sözler ve kelimeler erimekte, ülkenin geleceğine ve gelişimine dair yönetenlerden beklentiler tükenmektedir.”

Ankapark için 1 milyar 450 milyon TL harcanmış

Melih Gökçek, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Ankapark için 1 milyar 450 milyon lira harcandığını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin açılışında yaptığı konuşmada, Ankapark’a girişlerin 31 Mart’a kadar ücretsiz olacağını söylemişti.

Roller coaster içinde insanlarla tepede asılı kaldı

ankapark roller coaster tepede asılı kaldı arızalandı bozuldu

Geçtiğimiz günlerde Ankapark’ta roller coaster bozulunca tepede asılı kalmış, vatandaşlar raylardan yürüyerek aşağı inmişti.

İki farklı açıklama

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, bozulan Roller Coaster ile ilgili açıklamasında “Sigortayla ilgili çok basit bir arıza olmuş, yüzlerce oyuncağın olduğu bir yerde her gün mutlaka ufak tefek arızalar olur” diye konuşmuştu.

Ancak parkı işleten şirket daha önce yaptığı açıklamada arızayı “Roller Coaster kullanan misafirlerimizden birinin çantası rayların üzerine düşüyor. Ve Roller Coaster de kendini böyle bir durumda en güvenli noktada kilitliyor” sözleriyle açıklamıştı.

Melih Gökçek de tepede mahsur kalmıştı


2017 yılında dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, o zaman yapımı devam eden Ankapark’ı tanıtmak için turizmciler ve gazetecilerle buluşmuştu. Grup, Roller Coaster’a bindikten sonra Gökçek ile beraberindekiler, bir süre metrelerce yüksekte süre mahsur kalmıştı. Gökçek de raylardan yürüyerek aşağı inmek zorunda kalmıştı.

Hacamat nedir? Hacamat, yüksek lisans ve doktoraya girdi!