AK Parti Balıkesir heyetinden YSK Başkanı Sadi Güven’e ziyaret

Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti’nin İstanbul itirazlarını görüşmeye devam ederken, AK Parti’li vekillerin de içinde bulunduğu heyet YSK Başkanı Sadi Güven’i ziyaret etti.

AK Parti Balıkesir heyetinden YSK Başkanı Sadi Güven e ziyaret

YSK, AK Parti’nin olağanüstü itirazını görüşmeye devam ediyor. Bugün flaş bir kararla 5 bin 515 kişinin daha soruşturulmasına dönük ara karar açıklandı. Görüşmeler devam ederken AK Parti’li Balıkesir heyeti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’e ziyaret gerçekleştirdi.

YSK, İYİ Parti’nin Balıkesir itirazını reddetmişti

Gözler YSK’ya çevrilmişken bugün dikkat çeken bir ziyaret gerçekleşti. İYİ Parti’nin itirazlarının YSK tarafından reddedilmesinin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Yücel Yılmaz bugün YSK Başkanı Sadi Güven’i ziyaret etti. Ziyarete AK Parti’nin Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbay ve Mutlu Aydemir de katıldı.


Yücel Yılmaz ziyareti sosyal medya hesabından şöyle paylaştı;

“Balıkesirli hemşehrimiz olan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sayın Sadi Güven’i, Milletvekillerimiz @MustafaCanbey, @mutlaydemir ve ilçe Belediye Başkanlarımızla birlikte ziyaret ettik. Nazik karşılamaları ve misafirperverliği için kendilerine teşekkür ederim.”


AK Parti Balıkesir heyetinden YSK Başkanı Sadi Güven'e ziyaret

YSK’dan İstanbul için kısıtlı seçmen kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin itirazı üzerine İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına karar vererek, ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verdi.

AK Parti’nin YSK’ya araştırılması için yeni bir kısıtlı seçmen listesi verdiği bildirildi. AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, kurul önünde gazetecilere yaptığı açıklamada mahkeme kararları ile oy kullanamayacak olan 5 bin 315 kişinin yer aldığı listeyi YSK’ya ilettiklerini söyledi.


Özel, YSK’nın bu listenin araştırılması için yeniden bir ara karar vererek, ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verdiğini bildirdi. Özel, böylece toplamda araştırılacak seçmen sayının 46-47 binlere çıktığını belirtti. 5 bin 315 kısıtlı seçmenin bugünden itibaren araştırma sürecinin başladığını ifade eden Özel, bu durumun süreci biraz daha uzatabileceği vurgusunu yaptı.

Kulis: Erdoğan’ın Türkiye İttifakı söylemi, olası bir seçim stratejisi