AK Parti Maltepe için YSK’ya iptal başvurusu yaptı

SON DAKİKA: AK Parti, Maltepe’de ilçe birleştirme tutanaklarının usulüne uygun düzenlenmediği gerekçesiyle YSK’ya iptal başvurusunda bulundu.

AK Parti Maltepe için YSK ya iptal başvurusu yaptı

AK Parti’den İstanbul’un Maltepe ilçesindeki seçim sonuçlarına yönelik yeni hamle geldi.

AK Parti, Maltepe’de ilçe birleştirme tutanaklarının usulüne uygun düzenlenmediği gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu’na iptal başvurusunda bulundu.


İstanbul Maltepe’de 1089 sandıktaki oy sayımının bitmesinin ardından birleştirme tutanakları da hazırlandı. Islak imzalı tutanaklar, İl Seçim Kurulu’na gönderilmişti.

İstanbul seçim sonuçları netleşmişti

Maltepe’deki 1089 sandıktaki yeniden sayım işlemi sona ermesi ile günlerdir beklenen İstanbul seçim sonuçları netleşmişti.


Maltepe birleştirme tutanağı, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nden İl Seçim Kurulu’na gönderilecek. İstanbul’da son durum ise; 309.000 oyun yeniden sayıldığı Maltepe’de fark yalnızca 293 azaldı.

Fark 13 bin 781

Maltepe’de kullanılan 309 bin oyun tamamı yeniden sayıldı. Günler süren yeniden sayımda AKP lehine fark 293 oy azaldı. Maltepe’de sayımın bitmesiyle birlikte Ekrem İmamoğlu ile rakibi Binali Yıldırım arasındaki oy farkı ise 13 bin 781 olarak şekillendi.


Maltepe’deki bin 89 sandıktaki yeniden sayım işlemi sona ermesi ile günlerdir beklenen İstanbul seçim sonuçları netleşti. Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının verilmesi için hiçbir hukuki engel kalmadı. Maltepe İlçe birleştirme tutanağı, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nden İl Seçim Kurulu’na gönderildi.

Maltepe ilçe birleştirme tutanağı:

Maltepe ilçe birleştirme tutanağıAK Parti ve CHP’den peş peşe açıklamalar: 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz:


— 24 Haziran seçimleri öncesinde başlayan bir kurgu var çalışma var. Teamüden yani bilerek isteyerek yapılmıştır. 24 Haziran seçimleri öncesinden başlıyor bu. 24 Haziran seçimlerin en fazla bir milletvekiline etki edebilirlerdi. İstanbul’da el değiştirelim diye ne kadar imkanı varsa hepsini o güne hazırladılar. Bunu sadece bir yerin kurgulaması mümkün değil. Bu işin beyin takımının kim olduğunu önümüzdeki günlerde konuşmamızda fayda var. Beyin takımı kimse orada bütün güçleri birleştirmeyi becermiş. Açıklamanın devamı

Canan Kaftancıoğlu’ndan AK Parti yöneticileri hakkında suç duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da seçim sonuçlarına ilişkin itiraz sürecinde gerçeğe aykırı açıklamalarla resmi kurumları aldatmaya çalıştıkları gerekçesiyle AK Parti’li üst düzey yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu detayları

CHP’li Muharrem Erkek: Cumhurbaşkanı’nın mazbatası da iptal edilebilir