Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu AK Parti’nin itirazını reddetti

Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu, AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatı tarafından 43 sandıktaki oy sayımına ilişkin yapılan itirazı, “Soyut iddia dışında hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadığı” gerekçesiyle reddetti.

Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu AK Parti itirazını reddetti

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yaptığı başvuru üzerine, Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu tarafından verilen kararda şöyle denildi:

“AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatının 3 ayrı dilekçesi ile geçersiz sayılan oy pusulalarının yeniden sayılması, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a verilen ve geçersiz sayılan 4 bin 971 oyun geçerli sayılması ve maddi hatalar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına ilişkin pusulaların yeniden sayılmasını talep ettiği, bu taleplerin soyut iddia dışında hiçbir delil ve belgeye dayanmadığı, parti temsilcileri ve sandık kurulu memur üyesi huzurunda düzenlenip imzalanan tutanakların aksini ispatlayacak belge bulunmadığı, yerinde görülmeyen taleplerin reddine” denildi.


Gerekçeli karar:

beyoğlu seçim kurulu 31 mart ak parti itiraz kararı ret

AK Parti itiraz sürecini başlattı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak 31 Mart seçimleri ile ilgili kameralar karşısına geçti. Şenocak “İstanbul’da Binali Yıldırım’ın aldığı 2 bin 675 oy sıfır oy olarak görülüyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise İstanbul’daki seçim itirazlarıyla ilgili, “Seçimlerde usuzsüzlük yapıldığını iddia ederken kendi verilerimize güveniyorduk” dedi.


AK Parti’li Yavuz: CHP Sancaktepe’de ilçe oylarının yeniden sayılmasını talep etti, bu oy çokluğu ile kabul edildi. Büyükşehir için Sancaktepe’de bizim yeniden sayımımızı YSK reddetti.

Sütun kaydırılarak Ak Parti’ye sıfır yazıldığını gördük. Sayın il başkanımızın örneklerinin dışında bir örnek.

İstanbul Bağcılar’da 30299 nolu sandıkta Ak Parti 153 oy almışkan sandık sonuç tutanağına Ak Parti’nin aldığı oy olarak bir çizgi çekilmiş ve bizim oylarımız CHP’ye yazılmış CHP’nin oyları da Vatan Partisi’ne yazılmış.


Biz rakamlarımıza güveniyoruz. YSK’nın verilerine göre 29 binlere kadar çıktı fark. Şu an itibariyle fark 20 bin 509.

CHP’den geçersiz oy açıklaması: Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı artacak