Çırağan Sarayı’nda avukata düğün dayağı: Metin Feyzioğlu isyan etti!

Çırağan Sarayı’ndaki düğün sırasında yolun neden kapatıldığını soran avukat Sertuğ Sürenoğlu Cumhurbaşkanı korumaları tarafından darp edildi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu paylaştığı video ile tepki gösterdi. Barolardan ve avukatlardan tepki mesajları yağdı.

Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının hafta sonu Çırağan Sarayında yapılan düğüne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gitmesi üzerine, Sarayın önündeki caddenin bir kısmı kapatıldı. Trafiğin 20 dakika boyunca ilerlememesi üzerine otobüsten inerek yürümeye başlayan Avukat Sertuğ Sürenoğlu, karşılaştığı polislere, ‘trafiğin neden kapatıldığını’ sordu.

Bu sırada çevrede bulunan Cumhurbaşkanlığı korumaları, Avukat Sürenoğlu’nun Cumhurbaşkanına hakaret ettiğini iddia ederek gözaltına aldı.


İddialara göre koruma aracına bindirilen Sürenoğlu’na ters kelepçe takılarak gözleri bağlandı. Koruma aracı daha sonra aracı Çırağan Sarayı otoparkına çekerek burada Sürenoğlu’nu 2 saat boyunca darp etti.

çırağan sarayı cumhurbaşkanlığı korumaları düğün dayağı avukat darp

Daha sonra Cumhurbaşkanına hakaret ettiği şeklinde kendisine zorla tutanak imzalatılan Sürenoğlu, polislere teslim edildi.


Sürenoğlu, bir gece gözaltında tutulduktan sonra çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından ev hapsine alınmasına karar verildi ve yurt dışına çıkış yasağı kondu.

Avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun savcılık ifadesinde, “Ben oraya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geleceğini dahi bilmiyordum. Bana Cumhurbaşkanı korumaları işkence yaptı ve zorla Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı” dediği öğrenildi.

Türkiye’deki barolar ve avukatlardan tepki mesajları:


(Kaynak: Sözcü / Ümit Türk)

Fransız milyarder Pinault, Notre Dame’ın yeniden inşası için 100 milyon Euro bağışladı