Ekrem İmamoğlu: 29 bin 408 oy öndeyiz!

Ekrem İmamoğlu: Girilmeyen 100 sandık var. 1 sandıkta 300 civarı oy vardır. Şu anda yüzde 85 civarında geçerli oy hesabı vardır. Girilen 30 bin 86 sandıkta aramızdaki fark 29 bin 408 oydur. Biz öndeyiz. Aradaki fark kapanmayacak derecede!

Ekrem İmamoğlu: 29 bin 408 oy öndeyiz!

Ekrem İmamoğlu bu geceki 8’nci açıklamasını yaptı:

Ekrem İmamoğlu saat 02:25’de yaptığı 8’nci açıklamasınra şunları söyledi:

— Anadolu Ajansı görevini yapmamıştır. 3 saattir veri alamıyoruz. Anadolu Ajansı’nın bu süreçte yaşattıkları Türkiye tarihine acı bir not olarak düşülecek. Türkiye’nin tarihi kurumlarıyla güçlü bir yürüyüş olmazsa sıkıntılar olabilir. AA’nın yetkililerine, AA’dan sorumlu olan kurumları göreve çağırıyoruz. Hiçbir devlet kurumunun toplumu bilgi alma hakkından mahrum etmeye hakkı yoktur. Türkiye’nin hiçbir kamu kurumu siyasallaşamaz.


— Girilmeyen 100 sandık vardır. 1 sandıkta 300 civarı oy vardır. Şu anda yüzde 85 civarında geçerli oy hesabı vardır. Girilen 30 bin 86 sandıkta aramızdaki fark 29 bin 408 dir biz öndeyiz.

— Anadolu Ajansı’nı kınıyorum. Gerekli işlemlerin de yapılacağını belirtiyoruım. Genel merkezimiz çalışma halindedir. Partimizden bir heyet AA’ya gitti.

— Süreç devam etmektedir. Süreç tamamlanana kadar sandık görevlilerinin nöbet tutmaları çağrımı tekrarlıyorum. Su anda iyi biliyorum ki dünya bizi izliyor. Keşke biz dünyaya İstanbul’un seçimlerini açıklayabiliyor olsaydık. Cumhurbaşkanın açıklamalarını da dinledik, bizi ikna edici cümleler duymak istedik.

— Şu anda toplam 31 bin 186 sandıktan 30 bin 86’sı sistemimize girilmiştir. Girilmeyen 100 civarında sandık var. Yüzde 85 civarında geçerli oy var. Aramızda 29 bin 408 oy farkı vardır.

— 4 milyon 155 bin 966 benim aldığım oy. Rakibimizin aldığı oy sayısı 4 milyon 126 bin 558’dir.

— Kalan sandıklarda geçerli oy sayısı 25 bin 500 olacaktır. Aradaki farkın kapanma imkanı kalmamıştır. İstanbul halkımıza ve Türkiye’ye duyurmak isterim. Şu an bizim girdiğimiz veriler üzerinden İstanbul’u kazandığımız ortadır. Süreci takip edeceğiz. Bütün sandık görevlileri asla süreci ve görevlerini terketmemelidir.


— Keşke saatlerdir beklediğimiz bu açıklamayı Türkiye’nin iletişimdeki yetkili kurulu yapsaydı.

Erdoğan’dan balkon konuşmasında İstanbul ve Ankara açıklaması


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.