Ekrem İmamoğlu Esenler pazarında alkış ve sloganlarla karşılandı

Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin en güçlü olduğu ilçelerden biri olan Esenler’de pazar yerinde vatandaş ve esnaf tarafından “Mazbatayı ver, İmamoğlu’na” sloganları ve alkışlarla karşılandı.

Esenler semt pazarında gazetecilere konuşan Ekrem İmamoğlu “Geçersiz oylar sayılsın demiştiniz sayıldı. Bazı ilçeler baştan sayılsın demiştiniz sayıldı. Sondaj sandıklar yeniden sayılsın demiştiniz sayıldı. Maltepe baştan sayılsın dediniz sayılıyor. Şimdi de sayımı yavaşlatıyorsunuz, engelliyorsunuz. Amaç nedir inanın anlayamıyorum…” dedi.

“Tek derdiniz İstanbul’daki seçim sonuçlanmasın”

Maltepe’de sayımların tekrar durmasına ve kurulların ikiye düşürülmesine de değinen Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:


— Seçim bittikten sonra, tüm gerekçeleriyle sürece itiraz eden AK Parti. Bu süreçte ‘Geçersiz oylar sayılsın’ dendi, sayıldı. ‘Bazı ilçelerin tamamı sayılsın’ dendi, sayıldı. Bazı sandıklarla ilgili, sondaj sandıklar belirlendi. 57 adet, sayıldı. Maltepe’nin ‘tamamı sayılsın’ dendi, kabul edildi, sayılıyor. ‘Yahu kardeşim, hızlı sayılsın. 1 ay mı sürecek’ denildi, kurullar artırıldı, sayılmaya başlandı. Ya ‘Sayılsın’ diyen siz, ‘Sayılmasın’ diyen siz. Ben anlamış değilim.

— Maltepe’de yapılan iş, akıllara durgunluk veren bir iş. Talep eden, ‘Sayılsın’ diye oradaki kurulları oluşturan 2 seçim kurulu hakimliği var. Sonrasında gelip, engellemeye çalışan, siz. Sonrasında ‘Niye fazla kurul kuruldu. 2 kurulla sayılsın’ diyen de siz. Yahu, sayılsın mı istiyorsunuz, sayılmasın mı istiyorsunuz. Amacınız ne? Ben anlamış değilim. Yani bir seçimin sonuçlanması, bu ülkenin demokrasi ruhunun lehine. Dünyaya karşı olan itibarının lehine. Siz neyi düşünüyorsunuz? Tek derdiniz, İstanbul’daki seçim sonuçlanmasın. Sonuçlanmayınca ne elde edeceksiniz? Zaman kazanınca ne elde edeceksiniz. Samimi olun.


— Kardeşim, seçimden, süreçten endişe eden bizdik. Seçimlerin adil olması konusunda tereddütleri olan bizdik. Siz, ‘Hiçbir şekilde endişe etmeyin’ diyerek tüm yetkililer sahaya çıktınız, dediniz ki, ‘Milyonun üzerinde görevli var. Devlet, tüm tedbirleri aldı. Seçmen listesine yüzde 100 güvenin.’ YSK, açıklama yaptı. E ne oluyor kardeşim. Hiç kimse kusura bakmasın. YSK, bu konuda son noktayı koymak zorundadır. Artık bizim güvenimizi sarsmayı başlamıştır bu süreç. Üzülüyoruz. YSK, vazifelidir. Milli bir vazifesi ve sorumluluğu vardır.

Ekrem İmamoğlu Esenler pazarı

— Ülkenin, geçmişten bugüne, yarınlara dönük demokratik sürecine ya katkı sunacaklar ya da çok kötü bir iz bırakacaklar. Dönüm noktasıdır. Yapmasınlar. Her şeyi denediler olmadı. Büyükçekmece’yi de denediler, olmadı. Bir baktılar ki, kendileri bazı yanlış işlemler yaptılar, döndüler, ‘Acaba Maltepe’de ne çıkarırız. Aman yavaş, acele etmeyin, bir şey bulmaya çalışalım’ dediler. Aklı ermiyor insanın. Benim aklım ermiyor. YSK’yı göreve davet ediyorum.


Video: Recturk (YouTube)

Ekrem İmamoğlu Esenler pazarı

Binali Yıldırım: Baskılarla hakimleri etkilemek mümkün değildir


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.