Maçoğlu mazbatasını aldı; Tunceli Belediyesi’nin borcu belli oldu!

Tunceli Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mazbatası dün “söylenemeyecek güvenlik gerekçesi” ile verilmemişti. Maçoğlu mazbatasını bugün aldı. Tunceli Belediyesi’nin borcu belli oldu!

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde yüzde 32.77 oy alarak Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Maçoğlu, uzun bir çalışmanın sonunda bugün döktükleri terin ve mücadelenin karşılığında mazbatalarını aldıklarını vurguladı.


“Belediyeyi 68 milyon borçla devraldık”

Tunceli Belediye Meclisi Üyesi Candan Badem, ise sosyal medya hesabı Twitter’da, belediyeyi 68 milyon borçla devraldıklarını açıkladı. Badem, belediyenin kasasında ise 266 bin TL bulunduğu söyledi.

fatih mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı; Tunceli Belediyesi nin borcunu açıkladı

Fatih Mehmet Maçoğlu’na dün mazbatası ‘söylenemeyecek güvenlik gerekçesi’ ile verilmemişti. Tunceli Belediyesi, yaklaşık iki yıldır Vali Tuncay Sonel tarafından yönetiliyordu.


Bugün belediyeye giderek devir teslimi de gerçekleştireceklerini belirten Maçoğlu, “Bu süreç içinde Dersim halkının, muhtemelen pazartesinden itibaren, belediyede yoğun bir karşılama yapacağımızı söylemek istiyorum. Bütün dostlarımızı, bütün arkadaşlarımızı, hiç kimseyi ayırt etmeden, herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye ve kapıları açık olan belediye olacağını bugün de söylemek istiyorum.” dedi.


Sokak hayvanları için destek isteyen Maçoğlu, “Muhtemeldir, bir önceki dönemin Ovacık Belediyesi tecrübesiyle birçok dostumuz bize hediye ya da çiçek getirmeye çalışacak ama biz sokaktaki hayvanların genel durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi, daha rahat bir yaşamı olması adına dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine, açacağımız bir hesaba verecekleri destekle sokaktaki hayvanların sorunlarına bir nebzede katkı olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

SON DAKİKA: AK Parti İstanbul’da seçimlerin iptali için başvurdu