İstanbul İl Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurullarındaki sayımları durdurdu

İstanbul İl Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurullarının sayım işlemlerini, kendi kararlarının beklenmesi görüşüyle tedbiren durdurdu.

İstanbul İl Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurullarındaki sayımları durdurdu

AK Parti’nin itirazları sonucu alınan tüm geçersiz oyların yeniden sayım kararları; CHP’nin itirazları üzerine il seçim kurulu tarafından durdurulmasına kararı verildi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla il seçim kurulunun kararını kamuoyu ile paylaştı.


CHP heyeti, İstanbul İl Seçim Kurulu’nu ziyaret etti

21:50 – CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, İstanbul İl Seçim Kurulu üyesi hakimlerin görev yerinde bulunmaması nedeniyle Çağlayan Adliyesi’nde bulunan İl Seçim Kurulu’na ani bir ziyaret gerçekleştirdi.

CHP’nin kurmayları, aldıkları duyum sonrasında İl Seçim Kurulu’na beklenmedik bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında İl Seçim Kurulu üyesi hakimlerin CHP heyetinden kısa bir süre önce görev yerlerine geri döndükleri öğrenildi. CHP heyeti, seçimlere ilişkin itirazlar süresince kurul üyelerinin görev yerlerinde bulunması gerektiğini ifade etti.


CHP’liler ziyarette ayrıca Sultanbeyli İlçe Seçim Kurulu’nun görevini yerine getirmeyerek oy torbalarını güvenlik tedbiri alınmayan bir alanda ve parti yetkililerin gözetimine kapalı bir şekilde muhafaza etmesi nedeniyle kaygılarını iletti, tedbir alınmasını istedi.

Geçersiz oylar yeniden sayıldıkça Ekrem İmamoğlu’nun oyları artıyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.