Kılıçdaroğlu’ndan saldırganın serbest bırakılmasıyla ilgili açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine saldıran Osman Sarıgün’ün serbest bırakılmasıyla ilgili sorulan soruya şöyle yanıt verdi: Toplumu fazla germemeliyiz. Ben milletimizin ferasetine inanıyorum. Bir siyasi baskı olmasa böyle bir tablo ortaya çıkmaz. Bunun ötesinde farklı bir şey söylemek istemiyorum.

Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu uğradığı linç girişiminden sonra makamında ziyaret etti ve ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.

Kılıçdaroğlu bu ziyaretten sonra Gültekin Uysal ile basının karşısına çıktı ve kısa bir açıklama yaptı.


Kılıçdaroğlu, “Farklılıklarımızı zenginlik kabul edip tasada ve kıvançta beraber olmalıyız. Sevinçlerimizi çoğaltmalıyız. Bana yapılan linç girişimi kabul edilecek bir şey değildir. Toplumu fazla germemeliyiz, ben milletimizin ferasetine inanıyorum. Bahar geldi. O baharı bütün Türkiye’ye yayacağız. Ben tekrar sayın genel başkan ve arkadaşlarına yaptıkları ziyaret için teşekkür ediyorum. Bir siyasi baskı olmasa böyle bir tablo ortaya çıkmaz. Bunun ötesinde farklı bir şey söylemek istemiyorum.” diye konuştu.

Serbest bırakılan saldırgan tebrikleri kabul etti

Serbest bırakılan Osman Sarıgün tebrikleri kabul ediyor

Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırarak yumruk atan Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra köyüne geri döndü. Sarıgün ziyaretçi akınına uğrarken bazı ziyaretçileri elini öperek hatıra fotoğrafı çektirdi.

çubuk saldırısı kemal kılıçdaroğlu saldırgan yumruk atan osman sarıgün


Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği tespit edilmiş, Osman Sarıgün’ün de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 3’ü savcılıktan serbest bırakılırken, 5’i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğa tecavüz: Halk sokağa indi