Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün ilk ifadesi

Kemal Kılıçdaroğlu’na linç girişimi sırasında yumruk attığı tespit edilen ve gözaltına alınan saldırgan Osman Sarıgün’ün ilk ifadesi ortaya çıktı.

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün (60) Çubuk Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlandı. Sarıgün, jandarmadan elleri kelepçeli çıkarılıp, Çubuk Adliyesi’ne götürüldü.

Kılıçdaroğlu na yumruk atan saldırganın ilk ifadesi: Galeyana geldim

İlk ifadesi: Kalabalıkta galeyana geldim

Osman Sarıgün’ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek, Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk attığını söylediği belirtildi.


Sargün’ün, terör bağlantısı ise tespit edilmedi. Sarıgün’ün, adliyedeki işlemleri sürerken, gözaltındaki 5 kişinin de jandarmadaki işlemleri sürdürülüyor.

Ankara Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Olayın faiillerinden O. S. Sivrihisar’da yakalanıp gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili 5 şüphelinin de Çubuk ilçe Jandarma Komutanlığında ifade işlemleri devam etmektedir. Olaya karıştıkları iddia edilen diğer şüphelilerin kimlik tespiti ve araştırılması işlemleri de titizlikle yapılmaktadır. Olay çok yönlü olarak tüm ayrıntılarıyla araştırılmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Saldırgan AKP’li çıktı!

Kılıçdaroğlu na yumruk atan Osman Sarıgün gözaltına alındı

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Ankara Çubuk ilçe üyesi Osman Sarıgün için kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği duyurdu.


Çelik yaptığı açıklamada “Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün Kesin İhraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na saldırı ile ilgili açıklama