CHP’den İstanbul seçimlerindeki kısıtlı seçmenler ile ilgili flaş açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: 39 ilçe toplamında kısıtlı veya hükümlü olup da oy kullanan seçmenin 1400’ü aşmayacağını görüyoruz. Ekrem İmamoğlu yine kazandı!

CHP muharrem erkek İstanbul seçimleri kısıtlı seçmenler ile ilgili flaş açıklama!

CHP ‘li Erkek, İstanbul ‘daki İlçe Seçim Kurullarının yaptıkları araştırmaların sonucunu sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK ‘nın AKP ‘nin itirazları sonucu yaptığı araştırmalara ilişkin bilgi verdi. AKP, İstanbul ‘daki seçimlerde kısıtlı ve hükümlülerin oy kullandığını ve bunları sonuçları değiştireceğini ileri sürmüştü.


“39 İLÇE TOPLAMINDA KISITLI VEYA HÜKÜMLÜ OLUP DA OY KULLANAN SEÇMENİN 1400’Ü AŞMAYACAĞINI GÖRÜYORUZ”

CHP ‘li Erkek, İstanbul ‘daki İlçe Seçim Kurullarının yaptıkları araştırmaların sonucunu sosyal medya hesabından paylaştı. Erkek şunları kaydetti:

“İstanbul İlçe Seçim kurullarından gelen kararlar inceleniyor. Tüm verileri aleyhimize yorumlasak dahi şu ana dek 18 ilçede kısıtlı ve hükümlü olanlara ilişkin 672 sayısına ulaşabildik.


39 ilçe toplamında kısıtlı veya hükümlü olup da oy kullanan seçmenin 1400’ü aşmayacağını görüyoruz. Ki bunlar içinde kesinleşmiş yargı kararı olmayanların oyları geçerli; YSK kendisi incelemeye gerek görmeden haksız itirazları reddetmeli. Çünkü sonuca etkili bir durum yok!”


“Ekrem İmamoğlu yine kazandı”

Erkek sözlerini şöyle tamamladı:


“Başından beri söylediğimiz gibi AK Parti ‘nin itirazları mesnetsiz. İlçe seçim kurullarından alınan kararlar da bunu doğrulamaktadır. Ekrem İmamoğlu yine kazandı. Ülkemiz ve İstanbul için hayırlı olsun…”

AKP tişörtü giyip köprüden atlamak istedi, Davutoğlu vazgeçirdi