CHP’li tatil beldelerinden İstanbullulara 23 Haziran’da gelmeyin uyarısı

İstanbul seçimlerinin iptal edilerek 23 Haziran tarihinde yenilenmesine karar verilmesinin ardından tatil merkezlerindeki CHP’li belediyelerden İstanbullu seçmenlere kar, demokrasi tadilatı, köpek balığı, nem, dip dalga ve aşırı sıcaklık gibi esprili uyarılar yapıldı.

Tatil beldelerinden İstanbullulara 23 Haziran'da gelmeyin uyarısı

Marmaris Belediyesi’nden karadelik uyarısı

Bodrum’da kar

Bodrum Belediyesi, “23 Haziran’da Bodrum’a kar yağacak diyorlar” başlıklı uyarısında şunları söyledi:  “Değerli İstanbullular, aldığımız bilgilere göre 23 Haziran günü Bodrum’da şiddetli kar yağışı beklendiğinden tüm sahillerimiz kapalıdır. Aynı gün İstanbul’da doğacak güneşin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz. Ama 24 Haziran’dan itibaren bekleriz. Çünkü #HerŞeyÇokGüzelOlacak”

Adana’da sıcaklık 150 derece

Adana Belediyesi, “23 Haziran’da Adana 150 derece” diye uyardı.


Bozcadada’da köpekbalığı saldırısı

Bozcaada Belediyesi  “23 Haziran’da Bozcaada sahillerinde köpekbalığı saldırısı beklenmektedir” dedi.

Edremit’te demokrasi tadilatı

Edremit Belediyisi 23 Haziran’da ‘demokrasi tadilatı’ nedeniyle bir günlüğüne kapalı olduğunu duyururken, Seferihisar Belediyesi  “23 Haziran’da Marmara Bölgesi’nde başlayan ‘dip dalga’nın Seferihisar sahillerinde de hissedilmesi bekleniyor” diye yazdı.


Konyaaltı Belediyesi ziyaretçilerine “23 Haziran’da sıcak önemli değil ama NEM ÇOK NEM! Başka bir gün bekleriz!” dedi.

Çeşme Belediyesi, “İstanbul’dan gelen bir fırtına nedeniyle sahillerimizden 23 Haziran günü denize girmek, hatta ilçemize gelmek tehlikeli ve yasaktır” paylaşımı yaptı.

Mersin Belediyesi, “23 Haziran’da Mersin’de nem yüzde 90. İstanbullular sıcağa gelemez dediler, uyaralım dedik” ifadesini kullandı.


Tekirdağ Belediyesi, İstanbullulara  “23 Haziran’da Tekirdağ’a gelmeyin. Bereketli topraklarımızda hasat var” diye seslendi.

#HerŞeyÇokGüzelOlacak: Ünlülerden Ekrem İmamoğlu’na destek yağıyor


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.