Ekrem İmamoğlu gözyaşlarına engel olamadı

Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu pazarını ziyaret ederken bir çocuğun ayakkabısının yırtık olduğunu fark etti. İmamoğlu, yürüyüşüne devam ederken gözyaşlarına hakim olamadı.

Vatandaşlar ve Ekrem İmamoğlu arasında ilginç diyaloglar yaşanırken, yanına gelen küçük bir çocuk ile İmamoğlu arasında geçen diyalog İmamoğlu’nu duygulandırdı.

Çocuğun ayakkabısının yırtık olduğunu gören İmamoğlu, çocuğa ailesinin ne iş yaptığını sordu. Karton topluyorlar yanıtını alan İmamoğlu, çocuğun abisini de yanına çağırdı.


Daha sonra pazarda yürüyüşüne devam eden İmamoğlu’nun gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Ekrem İmamoğlu gözyaşlarına engel olamadı

“Bir evladımızın özel durumu, detaya girmek istemiyorum”

Gazetecilerin pazarda gözlerinin dolması sorusu üzerine Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:

“Bir evladımızın özel bir durumu. Detaya girmek istemiyorum. Ben duyguları olan bir insanım. Duygulanıp ders çıkartıyorum. Bu derslerden topluma hizmet noktasında kendi yolumu çiziyorum.

Dolayısıyla bir eksikliği gördüm. O eksikliği zihnimde nasıl kapatırım diye oluşturdum. Toplumu analiz etme gücü ancak toplumla bir arada olursanız olur.


Ben hiçbir zaman toplumla arama mesafe koymayacağım. Koyduğum gün zaten siyaseti bırakırım. Zaten şuan en önemli sorun ülkeyi yöneten bir kısım insanın toplumdan uzaklaşması.”

İstanbul seçim anketi: MAK Danışmanlık’tan 11 bin kişilik anket!