Ekrem İmamoğlu ile Rizeli kadın arasındaki diyalog

Ekrem İmamoğlu, Bahçelievler ilçesi Şirinevler semt pazarında vatandaşların ve esnafın yoğun ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Rizeli bir kadının sevgisi görülmeye değerdi.

İmamoğlu Şirinevler halk pazarında “Her şey çok güzel olacak” sloganları eşliğinde vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar seçilmiş başkana yoğun ilgi gösterirken, bir selfie çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

İmamoğlu’nun halk pazarında yaşadığı samimi diyaloglar:

Pazarcı: Harbiden senin yüzünde nur var, dürüst bir adamsın inadına İmamoğlu.


Pazarda alışveriş yapan kadın: “Maaşla yaşıyorum, lütfen (tezgahtaki fiyatları göstererek) bu memlekete sahip çık.”

Bir kadın: Bir fotoğraf çekilelim kurban olayım.

Bir genç: Beylikdüzü’nde iftara gelmiştiniz. Yediğiniz içtiğiniz her şeyin helali hoş olsun.

ekrem imamoğlu şirinevler semt halk pazarı bahçelievler

“Göndermem seni”

Bir kadın: Bir tane fotoğraf çekileceğim, göndermem seni. Gece gündüz dua ediyorum sana, yolun açık olsun.

Elini sıktığı bir pazarcı İmamoğlu’nun elini bırakmadan: Allah inşallah haksızlığı kabul etmeyecek, şuna oy buna oy yok, İmamoğlu’nun dürüstlüğü kazandı.

Yaşlı bir teyze kalabalığı yararak İmamoğlu’na yaklaşıp: ‘Süper çaldınız vallahi’ (gülerek) İmamoğlu da cevabı yapıştırıyor: Gönülleri çaldık.


ekrem imamoğlu esnaf pazar

Yer: Şirinevler semt pazarı

Tezgahlar kurulmuş, vatandaş cebindeki para ile eve en fazla nasıl yiyecek götürürüm derdinde. Ansızın bir şey oluyor, ortalık karışıyor. Ekrem İmamoğlu, pazara giriyor. Önce selamlaşmalar, ardından izdiham başlıyor.

Sarılanlar, öpenler, öpmelere doyamayanlar, başı kapalısı, açığı, pazarcısı, alışveriş yapanı herkes koşuyor. Pazarda ortak bir ruh hali var. Bu hal, “Bizimki geldi” hali. Herkes teklifsiz…

Sanki oğlu gelmiş, kızı gelmiş. Sarılıyor, konuşuyor, cep telefonu ile fotoğraf çekiyor, yaşlı bir kadın, elindeki telefonu İmamoğlu’na uzatıp, “Yeğenim burada, şuna her şey çok güzel olacak deyiver” diyor.

“Çok güzel olacak her şey deyiver”

İmamoğlu’na yaklaşan bir teyze elindeki telefonu İmamoğlu’na uzatarak: Çok güzel olacak her şey deyiver diyor. İmamoğlu telefondaki vatandaşa ‘Her şey çok güzel olacak, öpüyorum seni’ diyor.

Elindeki bir küçük poşet içindeki ürünü gösteren teyze, “Ha bu kaç para…. Yazık günah değil mi?” diye İmamoğlu’na dert yanıyor.

Ekrem İmamoğlu, kendisine selam veren bir vatandaşa, “Sağ ol abicim” diye yanıt veriyor.


Kaynak: SÖZCÜ

Akşener: Damat bakan bize hala masal anlatıyor, Berat harikalar diyarında