Erdoğan’dan iş bulamıyorum diyen EYT’li kadına: Kocan ne yapıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki üniversite bitirmiş EYT mağduru işsiz bir kadının ‘iş bulamıyorum’ sözlerine şöyle yanıt verdi: Kocan ne yapıyor?

Erdoğan, “onların hepsi istismarın peşinde. Erken emeklilik diye bir şey yok. Avrupa’da şu anda emeklilik yaşı kaça çıktı biliyor musun” diye yanıt verdi.

Erdoğan, “İş bulamıyoruz efendim iş yok! Ben gerçekten iki üniversite mezunuyum işim yok şu anda.” diyen evli kadının bu sözleri üzerine “kocan ne yapıyor?” diye karşılık verdi.


Cumhurbaşkanı, “Şu anda işi var çalışıyor” diye yanıt veren evli kadına “gördün mü?” diye yanıt vererek alandan ayrıldı.

Erdoğan’dan İstanbul seçimi yorumu: İnşallah bu işi hırsızlara bırakmayacağız.

Erdoğan iş bulamıyorum diyen EYT li kadına: Kocan ne yapıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir ay sonraki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için “Herhalde bu sandığın hakkını vereceğiz. İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız. Gece gündüz çalışarak inşallah bu işin hakkını verelim diyorum ve ülkemizde demokrasi zaferiyle bu işi noktalayalım.” dedi.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a hırsız yanıtı: Yalan söyleyen, kul hakkı yiyen kim varsa Allah ıslah etsin onları.

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın hırsızlar ifadesine şöyle yanıt verdi:

— Ramazan ayında kul hakkı yiyen kim varsa Allah ıslah etsin. Adaletten yana olan bir ortam oluşsun ülkemizde. Milletimizin hak, hukuk, adalet duygularını sıkıntıya uğratacak herhangi bir kararın ülkenin gündeminden düşmesi için dua ediyorum Bu hususta yanlış kararlar verenlerin de bu ülkenin hangi ortamında, kadrosunda olursa olsun inşallah biran önce yerleri değişir. Duam bu.


— Duama şunu ekleyeyim; Allah iftiradan korusun herkesi. Allah, yalan söyleyen, kul hakkı yiyen kim varsa, ıslah etsin onları. Ramazan ayında yapacağım tek dua budur. Kötü söz sahibine aittir. Diyeceğim bu kadar.

23 Haziran seçimleri için yine kamu görevlisi olmayanlar görevlendirildi