Ekrem İmamoğlu – Binali Yıldırım ortak canlı yayın açıklaması

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın katılacağı ortak canlı yayın için, AK Parti ve CHP’li yetkililer bir kez daha görüştüler. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu’nun katılacağı televizyon programının 16 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım ortak canlı yayın açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun televizyonda ortak canlı yayını yapılması konusu gündemde.

Yayının tarihi ve saati başta olmak üzere ortak yayın ayrıntıları için AK Parti ile CHP arasında yeni bir görüşme gerçekleşti.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, planlanan yayın için bayram öncesi yaptıkları telefon görüşmesinin ardından ikinci kez yine telefonda görüştü.

İki ismin bazı detayları netleştirdiği, bunun yanında bazı pürüzlerin olduğu ve bunlarla ilgili karşılıklı önerilerin sunulduğu belirtildi. Ünal ve Altay’ın yayın konusunda açıklama yaptı.

Ortak yayın 16 Haziran Pazar günü saat 21:00’de!

Mahir Ünal şöyle konuştu:

“Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Mutabık kaldığımız protokolü paylaşacağız. 23 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 pazar günü saat 21.00’de canlşı yayında bir araya gelecekler. Yayın herhangi bir kanalda değil tüm kanallarda yayınlacak şekilde ortak canlı yayın ile gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir” dedi.


Açıklamada, mutabakat sağlanması durumunda yayının gün ve saatinin de yer alması öngörülüyor.

Moderatör İsmail Küçükkaya

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise “Yayın Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecek. Teknik ekibi ise AKP ve CHP ortaklaşa koordine edecektir” diye konuştu.


AKP Sözcüsü Ünal, moderatör olarak İsmail Küçükkaya’nın seçilmesine ilişkin “Sayın Engin Altay sayın Ekrem İmamoğlu ile ben de sayın Yıldırım ile gerekli diplomasiyi sürdürdük ve ortak imza altına aldık” dedi.

Moderatör İsmail Küçükkaya
Moderatör İsmail Küçükkaya

AKP’liler yukarı tırmanış başladı diyor ama nefesleri yetecek mi belli değil