Fatih Portakal, Erdoğan’ın İmamoğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekrem İmamoğlu’na yönelik “Ordu valimizden özür dilemedikçe böyle bir adaylığa layık olmak, böyle bir makama gelemez” sözlerine Fatih Portakal’dan tepki geldi.

Fatih Portakal dan Erdoğan ın imamoğlu için böyle bir makama gelemez sözlerine tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’da yaşanan VIP krizine ilişkin yaptığı açıklamada, “Böyle bir kişi benim milletimden başta Ordu valimizden özür dilemedikçe böyle bir adaylığa layık olmak, böyle bir makama gelemez. Bu makamda bulunanların herşeyden önce edeple bu makama gelmesi lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Portakal, Erdoğan’ın o sözlerine Twitter hesabından tepki gösterdi.


İşte Portakal’ın o paylaşımı:

#CBErdoğan, “İmamoğlu validen özür dilemeden o makama gelemez,” diyor. Sadece güldüm, geçmiş aklima geldi; Erdoğan’ın sevmediklerine yaptıği türlü hakaretler.Özür dilenen var mıydı acaba? Bana dahi etti, dalga geçti. Demek ki özür şart değil.Dilenmese de olabiliyor.Örnek kendi!

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün “94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması” programında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:


— Ordu’da bu milletin, devletin valisine ne diyor, ‘it’ diyor. Bu nasıl kucaklama ya? Benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez.

Beden dili incelemesi: İmamoğlu – Yıldırım yayını