Halit Ergenç saldırıya uğradı: 2 kişi gözaltında!

Oyuncu Halit Ergenç, bu sabah saatlerinde trafikte seyir halindeyken bir araçtan inen iki kişi tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı.

Halit Ergenç saldırıya uğradı: 2 kişi gözaltında!

Halit Ergenç, saat 10.00 sıralarında Etiler’de aracıyla ilerlerken dikiz aynasından makas atarak hızla gelen otomobili fark etti. Ergenç, yavaşlayarak aracın durmasını sağladı.

Sözlü ve fiziksel saldırı

Araçtan inen Y.E.A. ve M.A., Ergenç’e sözlü ve fiziksel saldırı da bulundu. Ergenç’e yumruk da atan 2 kişi daha sonra araçlarına binerek kaçtı.


Ergenç’in Etiler Polis Merkezi’ne giderek durumu bildirmesi üzerine çalışma başlatan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı.

Sosyal medyadan duyurdu

Ünlü oyuncu Ergenç, yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Ergenç olayı şöyle anlattı:


“Bugün sabah saatlerinde trafik güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde seyreden bir araç içerisinden inen iki kişinin tehdit, hakaret ve fiziksel saldırısına uğramış bulunmaktayım. Konu ile ilgili resmi makamlar nezdinde gerekli işlemleri başlattım. Trafik kurallarını ihlal ederek, toplumun güvenliği tehdit eden bu davranış biçimiyle ilgili tüm yasal haklarımı kullanarak, konunun takipçisi olacağımın bilinmesini isterim.”

Halit Ergenç İlk Adım 1919 filminde Atatürk’ü canlandıracak