Nihal Olçok’tan Süleyman Soylu’ya Suriyeli yanıtı: Yapmayın lütfen acıyor!

15 Temmuz darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip’i kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Suriyeli sözlerine tepki gösterdi: Bu can zaten acıyor da azıcık daha az acıtın. Yoksa acı bulaşıcıdır!

Nihal Olçok tan Süleyman Soylu ya suriyeli yanıtı: Yapmayın lütfen acıyor!

Süleyman Soylu: 15 Temmuz’dan Suriyeliler sayesinde kurtulduk

Süleyman Soylu, Suriyeli mültecilerle ilgili; “Biz nasıl kurtulduk zannediyorsunuz? Bakın kim ne derse desin. 450 bin çocukları doğdu bu ülkede. Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 Temmuz’da bizi şu hainlere ezdirmedi. Ben onu bilirim” demişti.

Nihal Olçok’tan Süleyman Soylu’ya yanıt: Kendi vatanında savaşmayıp başka bir ülkede çoğalan Suriyeli muhacirler için değil vallahi!

“Yanılıyorsunuz sayın @suleymansoylu, evladım Abdullah ve babası Erol Olçok vatan İçin şehit düştü. Kendi vatanında savaşmayıp başka bir ülkede çoğalan Suriyeli muhacirler için değil vallahi. Yapmayın lütfen acıyor, bu can zaten acıyor da azıcık daha az acıtın. Yoksa acı bulaşıcıdır.” dedi.


 

“Hakkımı helal etmiyorum”

Nihal Olçok, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan kendisine yönelik FETÖ’cü suçlaması yönelten bir troll hesaba sert sözlerle yanıt vermiş; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etiketleyerek “hakkımı helal etmiyorum hiçbirinize” demişti.

Nihal Olçok AKP ye sert eleştiri: Erdoğan da etiketledi!

Twitter’da “@inallpacino” isimli bir kullanıcı, “Nihal Olçok FETÖ’cü olduğu için Erol ağabey onu boşamış bilmeyene söyleyeyim. Kadın oğlunun ölümünden Erol ağabeyi suçluyormuş yakın çevresine durum bu. Hatta kendi ailesinden FETÖ’den tutuklu olanlar var. Yani kadın, katiline aşık olan Özgür Mumcu değil zaten katillerle aynı safta” mesajını paylaştı.


Nihal Olçok, bu mesaja sosyal medya hesabı üzerinden verdiği ilk yanıtta, “Yedi sülalesine hakkımı haram ettim. Şerefsiz troll. Adiler sizi. Allah seni pemperişan etsin. Evlatların bile attığın iftiranın hesabını veremesin. Bizi de bu hale getirenler dünyada, ahirette gün yüzü görmesin” dedi.

Nihal Olçok, kendisine suçlamalar yöneltilen mesaja yanıt verdiği ikinci paylaşımında ise AKP’li hükümet üyeleri ve üst düzey bürokratları da eleştirmişti.


“Şimdi bu sözlerim FETÖ’cü adi terörcülere ve bu milleti, bu teröre bulaştıran bütün hükümet ve bürokratlara… Şimdi ilk defa hakkımı helal etmiyorum hiçbirinize. Beni düşürdüğünü hale bakın. Aldanan da birmiş, aldanmayan da” ifadelerini kullanan Olçok’un her iki paylaşımına da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ı da etiketlemesi dikkat çekti.

Sinan Oğan: Türkiye’de asker sayısı 382 bin, eli silah tutan Suriyeli sayısı 1 milyon