Pakistanlı sığınmacı kadını taciz edince mahalleli linç etmek istedi

İstanbul Kartal’da kağıt toplayan Pakistanlı sığınmacı tarafından taciz edilen genç kadın çığlık çığlığa yardım istedi. Kadının çığlıklarıyla panikleyip kaçan tacizciyi çok sayıda mahalleli yakalayarak darp etmeye başladı. Pakistanlı tacizci, sığındığı kuaförden polis tarafından çıkarılırken mahalleli linç girişiminde bulundu.

İddiaya göre, D.Y (25) adlı genç kadın, site içinde yürürken Pakistanlı sığınmacı kağıt toplayıcısı kadının arkasından sessizce yaklaştı ve D.Y.’yi öperek taciz etmeye çalıştı. Bunun üzerine kadın çığlıklar atarak yardım istedi. Kağıt toplayıcısı genç kızın çığlığı üzerine el arabasını bırakıp yaya olarak kaçmaya başladı.

D.Y’nin çığlığını duyan mahalle sakinleri kaçan tacizcinin peşine düştü. Vatandaşlar kaçan tacizciyi motosikletle, otomobille ve yaya olarak kovalamaya başladı. Pakistanlı sığınmacı olay yerinin 500 metre uzaklığında bir sokakta yakalandı. Mahalle sakinleri kağıt toplayıcısını darp etmeye başladı.


pakistanlı sığınmacı kartal kağıt toplayıcısı linç taciz

Tacizci sığınmacı kuaför dükkanına sığındı

Saldırgan, mahalle sakinlerinin ellerinden kaçarak bir kuaför dükkanına sığındı. Mahalle sakinleri kuaförde de tacizciyi darp etti. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.


Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, tacizci kişiyi kuaför dükkanından çıkartırken vatandaşlar tacizciye tekrar saldırdı. Polis, vatandaşların saldırısına engel oldu ve Pakistanlı sığınmacı kağıt toplayıcısını polis otosuna bindirerek Kartal Asayiş Büro Amirliği’ne götürdü.

Hollandalı turiste tecavüz eden iki sığınmacı tutuklandı