Edremit’te halk plajında şezlong kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde tatile gelen polis memuru ile halk plajındaki işletmeci arasında çıkan şezlong kavgasında polis memuru hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Yaralılardan birini taşıyan ambulans kaçırıldı.

Edremit halk plajında şezlong kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

Edremit’te Narlı Mahallesi Mıhlı mevkisinde bulunan halk plajında Yüksel Karabulut ile İstanbul Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Kadir Ozan Yücel arasında şezlong kullanma nedeni ile tartışma çıktı.

Bir anda büyüyen ve kavgaya dönüşen tartışmada her iki kişi birbirlerine silah çekerek karşılıklı ateş etti.


Kavgada, Karabulut ve polis memuru Yücel ile olay yerinde tesadüfen bulunan Mehmet Çoşkun isimli bir kişi yaralandı.

Yaralılar, olay yerine gelen 112 ambulansları ile Edremit’teki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis memuru Yücel, kaldırıldığı özel hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken Karabulut’un ise hayatı tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Olayda kullanılan 2 adet tabanca ele geçirilerek muhafaza altına alındığı bildirildi.

Yaralı yakını ambulansı kaçırdı

Öte yandan bir yaralı yakını yaralıları almak için olay yerine giden ve içinde ilk müdahalesi yapılan Katabulut’un bulunduğu 10 ABS 534 plakalı ambulansı içerisinde sağlık görevlileri bulunduğu halde kaçırarak hastaneye doğru yola çıktı.


İhbarın alınması üzerine kavşaklarda polis güvenlik önlemi alarak İda Park Kavşağı’nda yolu trafiğe kapattı. Daha sonra ambulansın sağlık ekiplerinin kontrolünde olduğu bilgisi gelmesi üzerine yol açılarak yaralının hastaneye ulaştırıldı.

Ergenekon’a karşı 1 milyon Euro dava açan üsteğmene bakanlık teklifi: 500 Euro verelim vazgeç