Ambulansa yol vermeyen maganda makas atarken kaza yaptı

Daha önce ambulansa yol vermediği için gözaltına alınan maganda, bu kez TEM’de makas atarken kaza yaptı. 4 kişinin yaralandığı ve 3 aracın hasar aldığı kaza görüntüleri başka bir araç tarafından kaydedildi.

İstanbul Sultangazi TEM Otoyolu’nda otomobiliyle makas atarak ilerleyen Muhammed Efkan Yetişmiş, 3 aracın karıştığı trafik kazasına neden oldu. Kazaya neden olan maganda sürücü Şubat ayında Bahçelievler’de tüm uyarılara rağmen ambulansa yol vermemiş, sonrasında gözaltına alınmıştı.

Olay TEM Otoyolu Sultangazi geçişinde 23.30 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, Edirne istikametine makas atarak ilerleyen Muhammed Efkan Yetişmiş’in kullandığı otomobil, bariyerlere çarpıp takla attı. Takla atarken üzerinde iki kişinin olduğu motosiklete de çarpan otomobil, yol üzerinde ters şekilde durabildi.


Önlerinde meydana gelen kazayı gören iki otomobil sürücüsü de ani fren yapınca araçlar birbirine çarptı. Toplamda 4 aracın karıştığı kazada ikisi motosiklette ikisi de takla otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı. Yaralıların yardımına ilk olarak yoldan geçen diğer sürücüler koştu. Bir yandan yaralılara yardım eden vatandaşlar bir yandan da sağlık, polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

Kaza sonrası TEM’de trafik durdu

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılırken, kazaya sebebiyet veren sürücü Muhammed Efkan Yetişmiş’in İstanbul Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.


Muhammed Emin Yetişmiş, kaza yaptığı araçla böyle poz vermiş
Muhammed Emin Yetişmiş, kaza yaptığı araçla böyle poz vermiş

Kaza sonucu TEM Otoyolu’nun Edirne istikametinde araç geçişi trafik ekiplerince kontrollü şekilde sağlandı. Kazaya karışan araçların çekilmesi sırasında ise trafik bir süre durdu. Araçların çekilmesiyle yoldaki ulaşım normale döndü.

Ambulansa yol vermediği için gözaltına alınmıştı

Kazaya neden olduğu öne sürülen sürücü Muhammed Efkan Yetişmiş’in Şubat ayında Bahçelievler’de tüm uyarılara rağmen ambulansa yol vermeyen sürücü olduğu belirlendi. Kazayı gören bir kişi, “Makas ata ata iki araç geliyordu. Biri beyaz, biri turuncu. Beyaz ileriye doğru gitti. Turuncu takla attı. Turuncunun içindeki yaralı dışarıya fırladı. 4 yaralı vardı” dedi.


Öte yandan, 4 kişinin yaralandığı feci kaza, seyir halindeki başka bir otomobilden görüntülendi. Görüntülerde, hızla ilerleyen otomobil, bir anda bariyerlere çarparak takla atmaya başlıyor. Ardından aynı istikamette seyir halindeki motosiklete çarpan otomobil ters şekilde duruyor.

Ambulansa yol vermeyen maganda gözaltına alındı