Bir Zamanlar Hollywood’da: Tarantino’nun yeni filminin konusu

Amerikalı yönetmen Quentin Tarantino’nun 9. filmi “Once Upon a Time in Hollywood” (Bir Zamanlar Hollywood’da), ABD’den sonra İngiltere’de de gösterime girdi. Türkiye’de ise 23 Ağustos’ta gösterime girecek.

Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in başrolünde olduğu film, “1969 yılının Hollywood’una bir saygı duruşu” olarak değerlendiriliyor.

Filmin diğer oyuncuları ise Margot Robbie, Kurt Russell, Timothy Olyphant, Dakota Fanning, Luke Perry, Margaret Qualley ve Al Pacino.


Başta Charles Manson’ın cinayetleri olmak üzere, olaylar ve dönemin film yıldızları da, bir Tarantino kurgusu içinde beyaz perdeye taşınıyor.

İngiliz Guardian gazetesinin film eleştirmeni Peter Bradshaw, Bir Zamanlar Hollywood’da için “tam anlamıyla deli, sorumsuz ama aynı zamanda da mükemmel” yorumunda bulundu. Bradshaw filme 5 yıldız verdi.

Bir Zamanlar Hollywood da: Quentin Tarantino nun yeni filminin konusu

Bir Zamanlar Hollywood filmi konusu


1969 yazında Los Angeles’de geçen filmde, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Aktörün yakın arkadaşı, aynı zamanda da dublörü de aynı şeyi amaçlamaktadır. Sharon Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson’un müritleri tarafından korkunç cinayeti ise filmde geri plandaki hikayeyi oluşuturuyor.

Tolkien: John Ronald Reuel Tolkien’in yaşam hikayesi ve filmin konusu