İBB: 31 Mart ile 23 Haziran seçimleri arası işe alınan 1244 kişi işten çıkarıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, 31 Mart ile 23 Haziran yerel seçimleri arasında işe alınan 1244 kişinin işten çıkarıldığını söyledi.

İBB: 31 Mart ile 23 Haziran seçimleri arasında işe alınan 1244 kişi işten çıkarıldı

Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Murat Ongun, şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelin yerine alınan birinci derece yakınlarının işlerine devam ettiğini söyledi.

İBB’deki iş akdi fesihleri ile ilgili medyada kamuoyunu yanıltıcı bilgiler yer aldığını söyleyen Ongun; “Kurumumuzdan 1,244 kişinin ilişiği kesilmiş olup, bu kişiler 2 seçim arası ya da seçimden hemen önce yapılan alımlardır. 2500 civarı yapılan toplam alımdan, Şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan 1. derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanlarımız işlerine devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi.Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bazı kurumların kapatılmasıyla ve yapılan düzenlemelerle görevlerinden olan çalışanlar sosyal medya üzerinden #İBBMağdurları etiketiyle kampanya başlattı.

İBB iştiraki BELTUR AŞ’de 175 kişinin iş akdi feshedildi