Atiye dizisi: Beren Saat ve Mehmet Günsür başrolde

Netflix Türkiye’nin ikinci yapımı Atiye dizisi oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimler yer alıyor.

Atiye dizisi fragmanı yayınlandı: Beren Saat ve Mehmet Günsür başrolde
Atiye dizisi fragmanı yayınlandı: Beren Saat ve Mehmet Günsür başrolde

Oldukça ilginç bir konuya sahip olan Atiye, genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Dizinin başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür‘un yer aldığını ve kadrosunda Metin AkdülgerMelisa Şenolsun, Tim Seyfi, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Meral Çetinkaya gibi isimlerin bulunduğunu da ekleyelim.

Netflix’in kendi YouTube hesabı tarafından paylaşılan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Atiye dizisi konusu

Genç ve güzel bir ressam olan Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

OG Medya tarafından hazırlanan dizinin yürütücü yapımcılığını daha önce Hakan: Muhafız’da da birlikte çalışan Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George üstlenirken, yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan (Annemin Yarası, Aile Arasında) ve Gönenç Uyanık (Hakan: Muhafız) oturuyor.

Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hazırlanan dizinin senaryosu ise Jason George ve Nuran Evren Sit (Aşk Tesadüfleri Sever, 8 Saniye)’e ait.

Dünyanın Uyanışı adlı romandan uyarlandı

“İnsanoğlunun hikayesinin bittiği yerde, onun hikayesi başlıyordu…”

Şengül Boybaş‘ın Küsurat Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan romanı Dünyanın Uyanışı Netflix dizisi oluyor!

atiye dizisi dünyanın uyanışı şengül boybaş kitap küsurat yayınları

Atiye dizisi, ismini romandaki ana karakterden aldı. Dizinin başrolünde olan Beren Saat, Atiye isimli özel güçleri olan genç bir kadını canlandırıyor. Ayrıca Mehmet Günsur, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova gibi yetenekli oyuncuların kadrosunda yer aldığı projenin çekimleri İstanbul ve Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde gerçekleşti.

atiye dizisi oyuncuları
Atiye dizisi oyuncuları

Göbeklitepe’nin gizem hikayesine yolculuk

Sekiz bölüm olarak tasarlanan Atiye dizisi, genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesi anlatıyor.

Göbeklitepe’nin kadim tarihinin kendine yer bulacağı proje bu yıl gösterime girecek. Ailesi ve sevgilisiyle İstanbul’da mutlu bir hayat süren Atiye’nin hayatı dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye yaptığı ziyaretle değişecek. Kazı alanında araştırmalarına devam eden arkeolog Erhan, Atiye’nin Göbeklitepe ile arasındaki bağı görmesine vesile olacak, geçmişle şimdinin panoraması başlayacak!

Şengül Boybaş kimdir?

1980 yılında Tokat’ta doğan, Halkla İlişkiler ve İşletme lisans programlarının ardından Livcon Learning Academy’de Life Coach & NLP sertifika programını tamamlayan Şengül Boybaş’ın kaleme aldığı, Küsurat Yayınları’nın romanları arasında yerini alan Dünyanın Uyanışı sizleri sıradışı bir kurgu ile karşılıyor.

Üzerinde yaşadığımız bereketli toprakları, hayatın yanlış yaşanışını ve insanlığın sonsuz kez yenilişinin çarpıcı romanı Dünyanın Uyanışı‘nı bir solukta okuyacaksınız! Sonunu merak etmekten kendinizi alamayacağınız, tek solukta okuyacağınız bu kitapla Atiye’nin sıradışı kaderini doğurmasına, yeniden doğuşuna tanıklık etmeye hazır olun.

Atiye’nin teaser’ı yayınlandı