Dilek İmamoğlu: İstanbul için Başkanı koruyorum, emin ellerde

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’ncu yıl dönümü kapsamında çeşitli programlara katılmak üzere gittikleri Almanya’dan, izleyenleri gülümseten bir video paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’ncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gittiği Almanya’da temaslarını sürdürüyor.Başkent Berlin’de çeşitli programlara katılan Ekrem İmamoğlu’nu yalnız bırakmayan eşi Dilek İmamoğlu, izleyenleri gülümseten bir video paylaştı.

“Ekrem’i yağmurdan bile koruyan Dilek”

Katıldıkları bir program çıkışında yağmurlu havaya rağmen yürüyüş yapan İmamoğlu çiftinin samimi diyalogları, izleyenlerin yüreklerini ısıttı.Görüntülerde Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun kendisini şemsiyeyle yağmurdan koruması üzerine, “Ekrem’i koruyan Dilek… Yağmurdan bile koruyan Dilek.” ifadelerini kullandı.


Dilek İmamoğlu da esprili bir dille, “İstanbullular için Ekrem Bey’i koruyorum. Başkanınız şu anda emin ellerde.” diyerek eşinin sözlerini tamamladı.

Dilek İmamoğlu: İstanbul için Başkanı koruyorum, emin ellerde

“Yıkılan duvarın yarattığı özgür ruh”

Ekrem İmamoğlu, görüntüleri kaydeden çalışma arkadaşının, “Uzun zamandır gezmemişsinizdir herhalde?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi;


“Epey uzun zaman. Gerçekten ben unuttum şu an. Bir an düşündüm ne zaman diye, onu bile unuttum. Berlin Duvarı’nın yıkılışının özgürlüğü belki bizi böyle sokağa attı. Çok geç vakit programımız bitti, ama en azından otele kadar yürüyelim dedik. Dolayısıyla 30 yıl önce yıkılan duvarın yarattığı özgür ruh, bizi şu anda sokakta özgürce yürütüyor.”

11.11 indirimleri: 9, 10 ve 11 Kasım’da hangi markalar indirimde?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.