Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir

Adana’da 3, 7 ve 9 yaşlarındaki üç çocuğunu bıçakla öldürüp ardından bileklerini keserek intihara kalkışan kadının avukatından kan donduran savunma: “Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir. Müvekkilimin tahliyesini istiyorum.”

Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir
Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir

Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir

Adana’da geçen yıl eşi tarlaya gidince pencereleri kapatıp tüm kapıları kilitleyerek, 3 yaşındaki oğlu Mahmut, 7 yaşındaki kızı Semanur ve 9 yaşındaki Mehmet Emin‘i bıçakla öldüren, ardından bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan Selma C.’nin yargılanmasına başlandı.


“Çocuklarını kasten öldürmek” suçundan üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanan sanık, duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katıldı.

“Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir”

Sanığın avukatı ise dava dosyasını almakta önce tereddüt ettiğini belirterek “Müvekkilimle cezaevinde görüştüm. Psikolojisi çok bozuktu. Devamlı boşluğa bakıyordu. Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir. Eşi şu anda bir başka kadınla birlikte yaşıyor, kadın 6,5 aylık hamiledir. Selma’dan boşanmaları söz konusu bile değil” dedi.

“Ev hapsiyle tahliye talep ediyoruz”

Selma C’nin devamlı eşi ve yakınları tarafından dövülen, şiddet gören bir kadın olduğunu savunan avukat, şu ifadeleri kullandı:

“Eşi Selma’ya ‘Senin üzerine kuma getireceğim.’ demiştir. Selma da eşi nazarında her şeyden daha değersiz olduğunu düşünerek çocuklarını üvey anne eline bırakmamak için ‘Bu kötü dünyada yaşayamam.’ diyerek eylemini gerçekleştirmiştir. Akıl sağlığı iyi değildir, ev hapsiyle tahliye edilmesini talep ediyoruz.”

9 yaşındaki Mehmet Emin, 3 yaşındaki Mahmut ve 7 yaşındaki Semanur, anneleri Selma C. tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Gözlem için İstanbul’a gönderilecek

Mahkeme heyeti, sanık Selma C’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


Heyet, daha önce yapılan muayenesinde cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde rapor verilen sanığın üç hafta süreyi geçmeyecek şekilde İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gözlem altında tutulup cezai ehliyetinin olup olmadığı yönünde yeni bir rapor aldırılmasını da kararlaştırdı. (AA)

Kıskandığı için döven erkek arkadaşından şikayetçi olmadı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.