Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir

Adana’da 3, 7 ve 9 yaşlarındaki üç çocuğunu bıçakla öldürüp ardından bileklerini keserek intihara kalkışan kadının avukatından kan donduran savunma: “Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir. Müvekkilimin tahliyesini istiyorum.”

Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir
Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir

Avukattan kan donduran savunma: Üç çocuğunu öldüren bir annedir, cani değildir

Adana’da geçen yıl eşi tarlaya gidince pencereleri kapatıp tüm kapıları kilitleyerek, 3 yaşındaki oğlu Mahmut, 7 yaşındaki kızı Semanur ve 9 yaşındaki Mehmet Emin‘i bıçakla öldüren, ardından bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan Selma C.’nin yargılanmasına başlandı.


“Çocuklarını kasten öldürmek” suçundan üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanan sanık, duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katıldı.

“Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir”

Sanığın avukatı ise dava dosyasını almakta önce tereddüt ettiğini belirterek “Müvekkilimle cezaevinde görüştüm. Psikolojisi çok bozuktu. Devamlı boşluğa bakıyordu. Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir. Eşi şu anda bir başka kadınla birlikte yaşıyor, kadın 6,5 aylık hamiledir. Selma’dan boşanmaları söz konusu bile değil” dedi.

“Ev hapsiyle tahliye talep ediyoruz”

Selma C’nin devamlı eşi ve yakınları tarafından dövülen, şiddet gören bir kadın olduğunu savunan avukat, şu ifadeleri kullandı:

“Eşi Selma’ya ‘Senin üzerine kuma getireceğim.’ demiştir. Selma da eşi nazarında her şeyden daha değersiz olduğunu düşünerek çocuklarını üvey anne eline bırakmamak için ‘Bu kötü dünyada yaşayamam.’ diyerek eylemini gerçekleştirmiştir. Akıl sağlığı iyi değildir, ev hapsiyle tahliye edilmesini talep ediyoruz.”

9 yaşındaki Mehmet Emin, 3 yaşındaki Mahmut ve 7 yaşındaki Semanur, anneleri Selma C. tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Gözlem için İstanbul’a gönderilecek

Mahkeme heyeti, sanık Selma C’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


Heyet, daha önce yapılan muayenesinde cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde rapor verilen sanığın üç hafta süreyi geçmeyecek şekilde İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gözlem altında tutulup cezai ehliyetinin olup olmadığı yönünde yeni bir rapor aldırılmasını da kararlaştırdı. (AA)

Kıskandığı için döven erkek arkadaşından şikayetçi olmadı