CNN Türk’te muhabir depremzedelere 9 kez “Mutlusunuz değil mi?” diye sordu!

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede çekim yapan CNN Türk muhabiri, evleri yıkılan ve soğuk havada dışarıda çadırda kalan vatandaşlara defalarca “Mutlusunuz değil mi, huzurlusunuz değil mi” gibi sorular yöneltmesi tepki çekti.

CNN Türk tepki çeken haberi: Gerçekten insanlar mutlu

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede çekim yapan CNN Türk muhabiri, evleri yıkılan ve soğuk havada dışarıda çadırda kalan vatandaşlara defalarca “Mutlusunuz değil mi, huzurlusunuz değil mi” gibi sorular yöneltmesi tepki çekti.

Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde dün akşam saat 20.55’de 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından şimdiye kadar 25 kişi yaşamını yitirdi, 1000’in üzerinde kişi de yaralandı. Köylerde ise çok sayıda insan evini kaybetti. Sivrice’ye bağlı Çevrimtaş Köyü’nde evlerin neredeyse hepsi yıkıldı.


Soğuk havada geceyi dışarıda, spor salonlarında geçiren vatandaşlara sabah saatlerinden itibaren çadırlar ulaştırmaya başlandı. Ancak hâlâ bütün köylere ulaşılamamışken CNN Türk’te yapılan bir haber “pes” dedirtti.

“Gerçekten insanlar mutlu”

Söz konusu haberde CNN Türk canlı yayında konuşan ve “Gerçekten insanlar mutlu. Bu çadırları zamanında ve hızlı almaları insanları mutlu etmiş” diyen DHA muhabiri, bir çadırın içine girerek insanlara tam 9 kez, “Mutlu” ifadesini kullandı.

DHA muhabiri Ferit Demir, çadırda kalan vatandaşlara, “Mutlu musunuz” peki?”, “Mutlusunuz değil mi, bu çadırları aldınız, soba yanıyor, çayınızı demlediniz?” ifadelerini kullanırken, söz konusu haber sosyal medyanın da gündemine girerek, tepkilere neden oldu.

Özür diledi

DHA muhabiri Ferit Demir, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, özür diledi.


Ferit Demir, “Arkadaşlar yayınımı defalarca izledim ve bende şimdi kendime kızdım. Ama fakat demeden beni eleştiren herkesten ve tüm gerçek gazetecilerden özür diliyorum. Sorulmaması gereken bir soruyu sormuşum, üstelik gazetecilik etiği içinde var olmayan bir soru olmuş bunu kabul ediyorum” diye belirtti.

İşte o görüntüler:

Canlı yayında sessizlik anları: İstanbul’a 1 yıl lale ekmezseniz bütün yer bilimleri projelerini finanse edersiniz