İdlib’de 33 askerimiz şehit oldu

Hatay Valisi Rahmi Doğan: İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu şehit olan askerlerimizin sayısı 33’e yükseldi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan: 9 Mehmetçiğimiz şehit oldu

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın açıklamaları şöyle:

• İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır.


• Şehit sayısı 33’e yükseldi.

• Ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye aldık.

• Hastanelerimizde yaralılarımız için herhangi bir kan ihtiyacı yoktur.

Saldırının rejim güçlerince yapıldığını belirten Doğan, şunları kaydetti:

SON DAKİKA GELİŞMELERİ:

• Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Ankara’da bir acil güvenlik toplantısı yapıldı.

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP MYK’sını acil olarak topladı.

• MHP lideri Devlet Bahçeli kurmaylarıyla toplantı yaptı.

• İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü.

• Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri ile telefonda görüştü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Hatay Valimizden gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah Mehmetçiğimizi korusun.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Türk Milleti’nin başı sağ olsun! Rusya destekli rejim güçlerinin Suriye, İdlib’deki vatan evlatlarımıza saldırısında #ŞehitlerimizVar. Vatan için Şehadete eren kahramanlarımıza Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Allah, ruhlarını şad, mekânlarını cennet eylesin.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Kahraman askerlerimizin kanı yerde bırakılmayacak. Faaliyetimiz bayrağımıza uzanan eller kırılana dek sürecektir. Rejime misliyle mukabele edilmesi kararlaştırılmıştır.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: NATO’yu istişareye çağırıyoruz. Bu sadece Türkiye’ye yapılmamıştır, uluslararası topluma yapılan bir saldırıdır. Topyekün bir tepki gösterilmesi gerekiyor. Bu saldırı aynı zamanda NATO’ya da yapılmıştır. NATO’nun Türkiye’nin yanında olması gerekiyor. NATO’dan bundan sonra somut adımlar bekliyoruz.

CHP, Meclis’i kapalı toplantıya çağırdı


CHP sözcüsü Faik Öztrak: İdlib’de durum endişe verici. Çok sayıda şehitlerimizin ve yaralılarımızın olduğu anlaşılmaktadır. MYK toplantımız Genel Başkanımızın başkanlığında devam ediyor. Onlarca şehidimiz varken TBMM’nin sessiz kalmamasını bekliyoruz. TBMM’yi yarın kapalı toplantıya çağırıyoruz.

Gündem Haberleri