AVM’lerden kapatma kararı: Akasya, City’s, Hilltown, Piazza, Optimum…

Corona virüsü salgını nedeniyle birçok mağazanın ardından bazı AVM’ler de kapatma kararı almaya başladı! Akasya, City’s Nişantaşı, Optimum, Hilltown, Piazza, Kozzy, Akbatı ve Armada AVM salgın nedeniyle yönetim olarak geçici bir süre kapatma kararı aldı.

Bazı AVM lerden kapatma kararı: Akasya, Citys, Akbatı, Armada

İstanbul’da bulunan Akasya, City’s Nişantaşı, Akbatı ve Armada salgını nedeniyle yönetim olarak geçici bir süre kapatma kararı aldı. Kapatma kararının genişlemesi bekleniyor.

Kapatma kararı alan alışveriş merkezleri, resmi web sitelerinden konuyla ilgili bilgilendirme mesajları paylaştı.


Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği de halk sağlığı için toplum ve perakendecinin de taleplerini dikkate alarak, AVM’lerin kapatılmasına yönelik tavsiye kararı aldı.

İstanbul’un popüler AVM’lerinden Akasya AVM, Akbatı AVM ve Nişantaşı’ndaki City’s AVM korona virüs tedbirleri kapsamında kapandı. Korona virüs nedeniyle birçok giyim markası Türkiye çapında mağazalarını geçici olarak kapatma kararı almıştı.

Akasya ve Akbatı AVM’lerin sahibi Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. iki AVM’yi de kapatma kararı aldığını borsaya bildirdi. Nişantaşı’ndaki City’s AVM de kapandı.

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan yapılan açıklamada konu hakkında şu ifadeler kullanıldı:

Dünyada ve ülkemizde devam eden üzücü gelişmeler neticesinde alışveriş merkezlerimizde faaliyet gösteren mağazaların çalışanları, ziyaretçilerimiz ve şirket çalışanlarımızın sağlığını önceliklendirerek, alışveriş merkezlerimizin faaliyetlerini geçici bir süre için durduruyoruz.


Ülke olarak bu süreci en kısa zamanda atlatarak faaliyetlerimize kaldığımız yerden aynı heyecanla devam edeceğimize inanıyoruz. Gelişmelerle ilgili tüm yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.

City’s AVM’de kapatıldı

İstanbul’un Nişantaşı semtinde bulunan City’s AVM’de kapatıldı. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada AVM’lerin kapanması yönünde tavsiye kararı verdiklerini açıklamıştı.

ANKAMALL açık ama 110 mağaza kapalı

Yeni Gimat GYO da KAP’a yaptığı bildirimde, sahibi olduğu Ankamall AVM’deki toplam 350 kiracıdan 110 tanesinin koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Yeni Gimat, kamu otoritesinden bir bildirim gelene kalan Ankamall AVM’yi açık tutmaya devam edeceğini duyurdu.

Optimum, Kozzy, Hilltown ve Piazza da kapatıyor

Rönesans Gayrimenkul Yatırım da kendisine ait Optimum, Kozzy, Hilltown ve Piazza alışveriş merkezlerinin yarından (20 Mart 2020) itibaren geçici olarak geçici olarak kapatılacağını açıkladı.

Akasya AVM kapatma kararı:

akasya avm kapatma kararı

City’s Nişantaşı AVM kapatma kararı:

citys nişantaşı avm kapatma kararı

Kapatma kararı alan mağazalar:


Beymen, Vakko, Mudo, Altınyıldız, Network, Yargıcı, Roman, Faik Sönmez, Beymen Club, Mudo Concept, Boyner, YKM, Mavi, İpekyol, Machka, Twist… (Haberin devamı)

Beymen, Network, Vakko, Yargıcı, Mudo ve birçok firma mağazalarını kapatma kararı aldı!