Esra Elönü’nün umreden dönen babası hayatını kaybetti

Esra Elönü’nün umreden dönen babası hayatını kaybetti. Ölüm nedeninin koronavirüse bağlı olup olmadığı incelemelerden sonra belli olacak.

Esra Elönü nün umreden dönen babası hayatını kaybetti

Haber7.com yazarı Esra Elönü‘nün babası Şaban Elönü, umreden döndükten sonra hayatını kaybetti. Elönü’nün ölüm nedeninin corona virüsü kaynaklı olup olmadığı araştırılıyor.

Esra Elönü’nün babası emekli imam Şaban Elönü, umre dönüşü bu sabah İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evinde hayatını kaybetti.


Mahallenin karantinaya alındığı belirtiliyor

Öte yandan Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya bölgesinin karantinaya alındığı, insanların çöp bile atmaya çıkartılmadığı, mahalleye giriş çıkışların yasaklandığı, dezenfekte çalışmalarının yapıldığı belirtiliyor.

Gaziosmanpaşa Merkez Camii emekli imamlarından olan Elönü’nün evinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri inceleme başlatırken ailenin de takibe alındığı öğrenildi.

İstanbul’da yaşayan 62 yaşındaki Elönü’nün ölüm nedeni henüz tespit edilemezken corona virüsü kaynaklı olup olmadığı ya da başka bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı incelemelerin ardından belli olacak.

Haber7.com yazarı Esra Elönü
Haber7.com yazarı Esra Elönü

Elönü’nün umre dönüşü grip belirtileri olduğu, bunun haricinde bilinen bir rahatsızlığı olmadığı ifade edildi.

Twitter’da @El_Denizche adlı kullanıcı da, konuyla ilişkili olarak, “İstanbul Gaziosmanpaşa’nın Yıldız Tabya bölgesi karantinaya alındı. İnsanları çöp atmaya bile çıkarmıyorlar. Mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı. Mahallede dezenfekte çalışmaları devam ediyor” diye yazarak alandan fotoğraf paylaştı.


Son olarak geçen hafta Umre’den dönen bir yolcuda virüs tespit edilmesi üzerine bu sabah umreden gelenler Ankara ve Konya’da öğrenci yurtlarında karantina altına alınmıştı.

Umreden dönenlere ziyaret fotoğrafları sosyal medyada gündemde!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.