Esra Elönü’nün umreden dönen babası hayatını kaybetti

Esra Elönü’nün umreden dönen babası hayatını kaybetti. Ölüm nedeninin koronavirüse bağlı olup olmadığı incelemelerden sonra belli olacak.

Esra Elönü nün umreden dönen babası hayatını kaybetti

Haber7.com yazarı Esra Elönü‘nün babası Şaban Elönü, umreden döndükten sonra hayatını kaybetti. Elönü’nün ölüm nedeninin corona virüsü kaynaklı olup olmadığı araştırılıyor.

Esra Elönü’nün babası emekli imam Şaban Elönü, umre dönüşü bu sabah İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evinde hayatını kaybetti.


Mahallenin karantinaya alındığı belirtiliyor

Öte yandan Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya bölgesinin karantinaya alındığı, insanların çöp bile atmaya çıkartılmadığı, mahalleye giriş çıkışların yasaklandığı, dezenfekte çalışmalarının yapıldığı belirtiliyor.

Gaziosmanpaşa Merkez Camii emekli imamlarından olan Elönü’nün evinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri inceleme başlatırken ailenin de takibe alındığı öğrenildi.

İstanbul’da yaşayan 62 yaşındaki Elönü’nün ölüm nedeni henüz tespit edilemezken corona virüsü kaynaklı olup olmadığı ya da başka bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı incelemelerin ardından belli olacak.

Haber7.com yazarı Esra Elönü
Haber7.com yazarı Esra Elönü

Elönü’nün umre dönüşü grip belirtileri olduğu, bunun haricinde bilinen bir rahatsızlığı olmadığı ifade edildi.

Twitter’da @El_Denizche adlı kullanıcı da, konuyla ilişkili olarak, “İstanbul Gaziosmanpaşa’nın Yıldız Tabya bölgesi karantinaya alındı. İnsanları çöp atmaya bile çıkarmıyorlar. Mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı. Mahallede dezenfekte çalışmaları devam ediyor” diye yazarak alandan fotoğraf paylaştı.


Son olarak geçen hafta Umre’den dönen bir yolcuda virüs tespit edilmesi üzerine bu sabah umreden gelenler Ankara ve Konya’da öğrenci yurtlarında karantina altına alınmıştı.

Umreden dönenlere ziyaret fotoğrafları sosyal medyada gündemde!