Putin’in Erdoğan ve Türk heyetini bekletme görüntüleri tepki çekti

Rus devlet televizyonu Rossiya 1, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki Türk bakanlar heyetinin Moskova ziyareti sırasında bekletme anlarının görüntülerini yayınladı. Kronometre ile yayınlanan görüntülerde heyetin bekleyiş gerginliği dikkat çekiyor. Türk heyetine yapılan hareket sosyal medyada büyük tepki çekti.

Putin in Erdoğan ve Türk heyetini bekletme görüntüleri tepki çekti

Rus devlet televizyonu ‘Rossiya 1’ kanalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların bekletme görüntülerini ekranda kronometre ile yayınladı. Rusya Devlet Başkanı Putin’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kapıda karşılaması gerekirken 2 dakika boyunca kapıda bekletmesi sosyal medyada tepki çekti.

İdlib için ateşkes mutabakatının çıktığı görüşme öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yanındaki heyeti koridorda 2 dakikadan fazla bekletmiş.


Görüntülerde Erdoğan’ın beklemekten yorulduğu ve bir yere oturduğu görülüyor.

Öte yandan Türk heyetine yapılan hareket sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte o görüntüler:

“Aramıza kara kedi girmiş olabilir” demişti

Rusya dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları demişti:

“(Rusya ile) aramızda aslında çok da bir farklılaşma olmadı. Zaman zaman uluslararası ilişkilerde buna benzer gelişmeler, iniş çıkışlar olabiliyor. Rusya ile olan belki de bizim en son düşünebileceğimiz bir konu olabilir bu.

Niye derseniz; bizim şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez. Bir taraftan savunma sanayiinde attığımız adımlar, bir taraftan nükleer enerjide attığımız adımlar, bir taraftan Türk Akımı konusunda attığımız adımlar, bir diğer taraftan turizmde attığımız adımlar…


Tabii bunların çok çok büyük önemi haiz. İkili ilişkilerimizin geldiği bu noktalarda bir de üçüncü ülkelerde beraber atabileceğimiz adımların planlamasını yaptığımız dönemi yaşıyoruz. Yani onun için de herhalde bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir. (İsrail olabilir mi?) Yok. O kadar zayıf değil.”

Erdoğan ve Putin’in bakan selamlamalarındaki fark dikkat çekti