Ailenizi nasıl koruyacaksınız diyen Fatih Tezcan hakkında soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Ailelerinizi bizden nasıl koruyacaksınız” diyen Fatih Tezcan hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Başsavcılığı Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlattı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Ailenizi nasıl koruyacaksınız?’ diyen Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlattı.

Ne olmuştu?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Youtube kanalından yaptığı yayında “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız? Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden?” diyen Fatih Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yaptığı provokatif paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Fatih Tezcan Youtube kanalından yaptığı yayında CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız? Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” demişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı  Celal Çelik, Fatih Tezcan hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’ten suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardından açıklamalarda bulunan Çelik şöyle dedi:

“Elbette gideceklerini anlıyorlar, ciddi oy kayıpları var, ekonomi berbat, sağlık nedeniyle Koronavirüs’ten kaynaklı sorunlar, açlık,  sefalet var. Buna derman olamadıkları için CHP’ ye planlı bir saldırı söz konusu, her zaman olduğu gibi kendilerini mağdur kılmaya çalışıyorlar. Hiçbir zaman darbe söz konusu değil, darbelerin asıl mağduru CHP’dir, Erdoğan hangi darbeden zarar gördü? Darbelerin üzerinden sörf yaparak, gerçekliği olmayan şeylerle algı yaratıp, mağdur yaratmaya çalışıyorlar. CHP’nin savunduğu darbe değil, demokratik yollarla iktidar değişimidir. Kaos yaratıp, toplumsal barışı bozarak demokratik seçim koşullarını ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.”

Atatürk’e hakaret suçu da işlemişti

Fatih Tezcan hakkında daha önce açtığı davalarla, Atatürk’e hakaret suçu da dahil olmak üzere üç ayrı ceza verilmesini sağladığını belirten Celal Çelik, “Fatih Tezcan daha önce de bana defalarca tehditte bulunmuştu. Ancak bu son olay da sadece kişisel değil toplumsal bir tehdit söz konusu. Bunlar son derece ağır suçlar, bunların peşini asla bırakmayacağım” diye konuştu.

Fatih Tezcan’ın ifade ettiği ölüm listesinde adının olma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu kaydeden Çelik, şunları söyledi: “Şu anda kelle koltukta bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Çıldırma duygusu ile herşeyi yapacak insanlar bunlar bu tür insanların harekete geçebileceğini biliyoruz. Bizim toplumsal barışımız mevcut ama zaman zaman pamuk ipliğin bağlı olduğunu da Çubuk’ta gördük,  Kılıçdaroğlu için linç olayı gerçekleştirilmişti o olaylara neden olanlar da bu tür insanlardı.” (ANKA)

Fatih Altaylı, Sevda Noyan’ın şaşırtıcı geçmişini anlattı!