Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme planı kararlarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası normalleşme planı kapsamında ilk etapta alınan kararları açıkladı.

Normalleşme planı: Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Normalleşme planı: Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı:

• Covid-19 salgınında önemli bir eşiği aşmış bulunuyoruz. İyileşen hasta sayıları katlanarak artıyor.


• Dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizde de hiçbir şey eskiden bildiğimiz düzene dönmeyecek, dönemeyecek. Normale döneceğiz ama bu yeni bir normal olacak.

• 65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma yasağı günlerinde 4 saat boyunca dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı bu hafta sonu 10 Mayıs’ta 11:00 ila 15:00 saatleri arasında başlatıyoruz.

• 0-14 yaş arası Perşembe günü 4 saat, 15-20 yaş grubu ise 15 Mayıs Cuma günü 4 saat dışarı çıkabilecek.

• 24 ilimizdeki giriş çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır

• Seyahat kısıtlaması uygulamasını 7 ilde kaldırıyoruz. Bu illerimiz Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla.

• Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs’ta faaliyete geçebilecek.

• Cerrahi maske satışına izin vermeyi planlıyoruz. Bugüne kadar piyasada satışına izin vermediğimiz cerrahi maske, bez maske satışına halkımızın kolayca ulaşabileceği yerlerde izin vermeyi planlıyoruz

• Yüksek Öğretim Kurumları sınavı 27 – 28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran’da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran’da yapılacak.

• Ankara-İzmir ve İstanbul’da tek-çift taksi plakası uygulaması 5 Mayıs’ta sona erecek.

• Kurallara uyulmaması, salgının tekrar etmesi halinde çok sert tedbirler almak durumunda kalabiliriz.


Ayrıntılar geliyor…

Avrasya Araştırma anket: AKP yüzde 35’in altına iniyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.