Pınar Gültekin’i vahşice öldüren Cemal Metin Avcı’nın ifadesi ortaya çıktı

Muğla’da 27 yaşındaki Pınar Gültekin’i vahşice öldüren Cemal Metin Avcı’nın ilk ifadesi ortaya çıktı. Katil zanlısı Avcı’nın birçok kadın cinayetinde karşılaşılan ifadelere benzer bir savunma yaptığı görülüyor.

cemal metin avcı

Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı’nın ifadesi ortaya çıktı:

“Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım. Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum. Çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım.”


Evli ve bir çocuk babası olduğu belirlenen Cemal Metin Avcı’nın Emniyet’te şunları söylediği öğrenildi:

“Kıskançlık krizine girmiştim”

Sözcü’nün haberine göre katil zanlısı Cemal Metin Avcı‘nın ilk ifadeleri şöyle:

• Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Yeniden onunla birlikte olmak istedim, teklifimi kabul etmedi.

• O zaman son olarak çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim diye ikna ettim. Çiftliğe gittik, yemek yedik, yine bana dönmesini istedim. Oysaki o başkası ile olduğunu söyledi, zaten bunu hissediyordum.

• Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım. Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum.

• Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Barışıp birlikte olmayı düşünüyordum.


“Bir anlık öfke ile öldürdüm”

Hürriyet’in aktardığına göre ise Cemal Metin Avcı ilk ifadesinde şunları söyledi: “Pınar ile ilişkimiz vardı. ‘Eşine söylerim’ diye sürekli tehdit ediyordu, para istiyordu. O gün de para istedi, verecektim ama sinirlendim. Tartıştık. Bir anlık öfke ile öldürdüm.”

AA‘nın haberine göre arama sonucunda bir varilin içerisinde Gültekin’in cesedi toprağa gömülü halde bulundu.

İHA da genç kızın yakılıp, bir varil içine konulduktan sonra üzerine beton dökülüp sarp bir araziye atıldığını aktardı.

DHA‘ya göre de güvenlik kameralarının görüntülerinden yola çıkan ekipler, Gültekin’in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığını tespit etti.

Pınar Gültekin’in en son görüldüğü Cemal Metin Avcı’yı gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü.

Şüphelinin bir süre önce kendisini terk eden Gültekin ile yeniden birlikte olmak istediği ancak genç kızın reddetmesi üzerine cinayeti işlediği belirlendi.


Yine DHA’nın aktardığına göre şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar’ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Gültekin bayıldı. Avcı da genç kızı boğarak öldürdü. Avcı, ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti.

Pınar Gültekin’den acı haber geldi: Korkunç detaylar ortaya çıktı!