Modüler Sigorta nedir? Fiyatını kendin belirle opsiyonlu kasko

Modüler sigorta ürünleri, günümüzde “Fiyatını Kendin Belirle” opsiyonu ile her bütçeye özel poliçe oluşturabilme imkanının yanı sıra hızlı ve zahmetsizce sigorta alma deneyimi sunuyor.

modüler sigorta nedir

Neden modüler sigorta?

Her bütçeye ve ihtiyaca göre tamamen isteğe bağlı olarak özelleştirilebilen modüler kasko ürünleri, sunduğu teminat paketlerinin yanı sıra sigortalıya ekstra indirim opsiyonları da sunuyor.


Örneğin modüler sigortacılık ürünlerinden biri olan modüler kasko, esnek yapısı ile araç sahibinin kendi kasko kapsamını belirlemesine olanak tanırken; ihtiyaç dahilinde olmayan teminatlara ekstra prim ödeme zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Diğer bir ifadeyle, modüler kasko sayesinde araç sürücüleri istedikleri özellikleri seçerek kasko poliçelerini kendileri oluşturuyor ve indirim imkanlarını kendileri belirliyor.

Generali Sigorta, son dönemlerde kasko, sağlık ve iş yerleri özelinde en çok tercih edilen sigortacılık ürün çeşitlerinden olan modüler sigorta ile ilgili merak edilenleri paylaştı.

Modüler sigorta neleri kapsar?

Kişiselleştirilmiş poliçe imkanı sunan modüler sigorta ürünleri, temel riskleri güvence altına alırken, sigortalıların tercihlerine göre ek paketler ile poliçe kapsamını genişletme seçeneği de sunuyor.

Örneğin, modüler kaskoda temel pakete ek olarak sigortalılar hırsızlık, doğal afet, mini onarım ve ikame araç paketi gibi ek paketler ekleyerek poliçelerini isteklerine göre kişiselleştirebiliyor.

İş yeri sigortasında da aynı şekilde temel koruma paketine ek olarak sigortalılar ihtiyaçlarına göre sorumluluk paketi; elektronik cihaz paketi ve deprem paketi gibi çeşitli ek güvenceleri seçebiliyor. Hatta belirlenmiş faaliyet kollarına özelleştirilmiş teminatlar da sunuluyor.

Nasıl satın alınır?

Sigortalılar, kendi bütçelerine göre poliçe oluşturma imkanı sunan modüler sigorta ürünlerini; sigorta acenteleri, web sitesi ve çağrı merkezi üzerinden kolayca satın alabilirler.

Kasko primi nasıl hesaplanır?


Modüler ürünlerde, sigortalının kişisel bilgileri, satın almak istedikleri ürüne göre araç, sağlık veya işletme bilgileri ve poliçesine eklenen teminatlar ve indirimler değerlendirilerek sigortalıya özel prim hesaplaması yapılıyor.

Kaza Tespit Tutanağı nedir? Hasar anında neler yapılmalı?