Atatürk’ü sevmiyorum diye bağıran iki kadın gözaltına alındı

Muğla’nın Ortaca ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bir kadın “Atatürk’ü sevmiyorum” diye bağırmaya başlayınca çevredekilerden tepki gördü. Polis kadınları gözaltına alınca halk polisi alkış yağmuruna tuttu.

Atatürk'ü sevmiyorum

Atatürk’ü sevmiyorum diye bağıran iki kadını polis gözaltına alınca halk polisi alkış yağmuruna tuttu. (video aşağıda)

İddiaya göre, Muğla’nın Ortaca ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde 18.40’ta bir kadın bağırmaya başlayınca çevredekilerden tepki gördü.

Nasıl başladığının henüz bilinmediği “Atatürk” tartışmasında “Ben Atatürk’ü sevmiyorum” diye bağırarak etrafa hakaretler savuran kadına karşılık vatandaşlar “Terbiyesizlik yapma”  ve “Git o zaman bu ülkeden” şeklinde çıkışırken bir başka kadın da “Ben hem Allah’ı seviyorum hem de Atatürk’ü sevmiyorum” demesi üzerine tartışma hararetlendi.

Olayların odağı olan asıl kadın ve arkadaşı olduğu tahmin edilen bir başka kadın da “Allah’ı da sevmeyen var ben onlara bir şey diyor muyum?” sözleriyle etraftakileri susturmaya çalıştı.

Gerginliğin büyümesi üzerine Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri olay yerine gelerek çığlık atan kadını gözaltına aldı. Gözaltı sırasında çevredeki vatandaşların alkışlarla tepki göstermesi dikkat çekti.

İşte o görüntüler:

indigo dergisi google news

Türkiye’de satılan en ucuz arabalar ve fiyatları