Erdoğan: Türkiye Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıklıyor: Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz, 20 Temmuz 2020’de Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.

erdoğan müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıklıyor: Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği ‘müjde’ açıklaması konusunda Dolmabahçe Ofisi’nde açıklama yapıyor.


Erdoğan’ın ‘müjde’ açıklaması:

• Enerji, kalkınmanın temel unsuru olmasının yanında milli bağımsızlık tesisinde büyük öneme sahip.

• Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.

• Fatih sondaj gemimiz 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Tuna-1 kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.


• Hedefimiz 2023 yılında karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır.

Ekonomi Gündemi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.