Deniz Zeyrek: Malazgirt’teki organizasyon neden Kocatepe’de yapılmıyor?

Malazgirt Zaferi için yüz binlerce lira harcanarak etkinlikler düzenlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına ise corona virüsü gerekçesiyle kısıtlama getirildi. Hükümetin tavrını çifte standart olarak gören gazeteci Deniz Zeyrek, “Malazgirt’teki organizasyon neden Sakarya’da, Kocatepe’de yapılmıyor?” dedi.

malazgirt

Deniz Zeyrek: Malazgirt’teki organizasyon neden Sakarya’da, Kocatepe’de yapılmıyor? (video aşağıda)

Corona virüsü salgını nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına kısıtlama getirilmesi ülke gündeminden düşmüyor. Okçular Vakfı, önceki gün binlerce kişinin katılımıyla Bitlis Ahlat’ta Malazgirt zaferini kutladı.


Borç içinde yüzünden ve geçen sene Özel Büyükşehir Hastanesi’ni satışa çıkarma kararı alan AKP’li Konya Belediyesi de etkinliğe katılarak, çadırlar için 319 bin lira harcadı.

Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu Para Gündem’de bu konu tartışılırken, konuklardan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Okçular Vakfı Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın davetlisi olarak Bitlis’e gittiğini dile getirdi.

Araya giren SÖZCÜ yazarı Deniz Zeyrek, hem 30 Ağustos kısıtlamalarına hem de basın mensuplarının ayrıştırılmasına tepki gösterdi:

Bütün medyayı kucaklarsan milli olursun!

• Bilal Erdoğan ya da organizasyonu kim yaptıysa… Gazetecilerden bir grubu seçip onları götürmek, diğerini götürmemek ‘milli’ değil. Bütün ülkenin medyasını kucaklarsan ‘milli’ olursun. Aynı organizasyon niye Sakarya’daki cephelerde yapılmıyor.

Foto: Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen Malazgirt Zaferi kutlama töreni

malazgirt

Bu insanlar bu ülke için canlarını vermiş

• Bu ülkeyi yönetenler neden gazetecileri alıp Sakarya Meydan Muharebesi’nin yaşandığı yerlere, Kocatepe’ye götürmüyor? Çanakkale’de de aynı tartışma yaşanıyor. Bu insanlar bu ülke için ölmüş, Sarıkamış’ta ölmüş, Conkbayırı’nda ölmüş.

Çok büyük bir çifte standart!


• Piri Reis gemisine gazeteciler götürülüyor. Bu bir milli mesele ise ülkedeki gazeteciler görüşlerine bakılmaksızın oraya götürülür, milli olan tavır da budur. Malazgirt için bir sürü para harcıyorsun, Malazgirt Zaferi’ni ön plana çıkarıyorsun. 30 Ağustos olduğunda mevcut rutin törenleri pandemiyi gerekçe göstererek kısıtlıyorsun, bu çok büyük bir çifte standart.

Video – Deniz Zeyrek: Malazgirt’teki organizasyon neden Kocatepe’de yapılmıyor?

İBB’den 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.