Deniz Zeyrek: Malazgirt’teki organizasyon neden Kocatepe’de yapılmıyor?

Malazgirt Zaferi için yüz binlerce lira harcanarak etkinlikler düzenlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına ise corona virüsü gerekçesiyle kısıtlama getirildi. Hükümetin tavrını çifte standart olarak gören gazeteci Deniz Zeyrek, “Malazgirt’teki organizasyon neden Sakarya’da, Kocatepe’de yapılmıyor?” dedi.

malazgirt

Deniz Zeyrek: Malazgirt’teki organizasyon neden Sakarya’da, Kocatepe’de yapılmıyor? (video aşağıda)

Corona virüsü salgını nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına kısıtlama getirilmesi ülke gündeminden düşmüyor. Okçular Vakfı, önceki gün binlerce kişinin katılımıyla Bitlis Ahlat’ta Malazgirt zaferini kutladı.

Borç içinde yüzünden ve geçen sene Özel Büyükşehir Hastanesi’ni satışa çıkarma kararı alan AKP’li Konya Belediyesi de etkinliğe katılarak, çadırlar için 319 bin lira harcadı.

Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu Para Gündem’de bu konu tartışılırken, konuklardan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Okçular Vakfı Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın davetlisi olarak Bitlis’e gittiğini dile getirdi.

Araya giren SÖZCÜ yazarı Deniz Zeyrek, hem 30 Ağustos kısıtlamalarına hem de basın mensuplarının ayrıştırılmasına tepki gösterdi:

Bütün medyayı kucaklarsan milli olursun!

• Bilal Erdoğan ya da organizasyonu kim yaptıysa… Gazetecilerden bir grubu seçip onları götürmek, diğerini götürmemek ‘milli’ değil. Bütün ülkenin medyasını kucaklarsan ‘milli’ olursun. Aynı organizasyon niye Sakarya’daki cephelerde yapılmıyor.

Foto: Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen Malazgirt Zaferi kutlama töreni

malazgirt

Bu insanlar bu ülke için canlarını vermiş

• Bu ülkeyi yönetenler neden gazetecileri alıp Sakarya Meydan Muharebesi’nin yaşandığı yerlere, Kocatepe’ye götürmüyor? Çanakkale’de de aynı tartışma yaşanıyor. Bu insanlar bu ülke için ölmüş, Sarıkamış’ta ölmüş, Conkbayırı’nda ölmüş.

Çok büyük bir çifte standart!

• Piri Reis gemisine gazeteciler götürülüyor. Bu bir milli mesele ise ülkedeki gazeteciler görüşlerine bakılmaksızın oraya götürülür, milli olan tavır da budur. Malazgirt için bir sürü para harcıyorsun, Malazgirt Zaferi’ni ön plana çıkarıyorsun. 30 Ağustos olduğunda mevcut rutin törenleri pandemiyi gerekçe göstererek kısıtlıyorsun, bu çok büyük bir çifte standart.

Video – Deniz Zeyrek: Malazgirt’teki organizasyon neden Kocatepe’de yapılmıyor?

indigo dergisi google news

İBB’den 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı