Karantinada olması gereken çiğ köfteci satış yaparken yakalandı!

Kırklareli’nde koronavirüs (Covid-19) tanısı konulduğu için karantinada olması gereken çiğ köfteci dükkanda satış yaparken yakalandı!

çiğ köfteci

Kırklareli’nde Balkan Caddesi’nde Kovid-19 tanısı konulan bir esnafın dükkanını açtığı ihbarını değerlendiren polis ve sağlık ekipleri bölgede araştırma yaptı.

Ekipler, kontrollerde M.A’nın virüs tanısı sebebiyle izolasyonda bulunması gerektiğini tespit etti.

M.A. evine götürülmek üzere ambulansa bindirildiği sırada, “Benim bir yerim ağrımıyor, ağrım sızım yok ki”, “Ateşim çıkmadı ki”, “Dükkana bir şeyler almaya geldim, eve gidecektim” sözlerini sarf etti.

M.A’ya karantina tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 3 bin 150 lira ceza uygulandı.

Alışverişte yakalandı

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Kırklareli Babaeski ilçesine bağlı Büyükmandıra beldesinde de benzer bir olay yaşandı. Karantina tedbiri bulunan M.T. alışveriş yaparken yakalandı.

Babaeski İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Büyükmandıra beldesinde yaptıkları asayiş kontrolü sırasında M.T’nin kimliğini sorguladı. Kontrolde M.T’nin koronavirüs tanısı sebebiyle izolasyonda bulunmasının gerektiği tespit edildi.

M.T’ye karantina tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. maddesi gereği 3 bin 150 lira idari yaptırım cezası uygulandı.

indigo dergisi google news

Düğünde ortak makyaj malzemesi kullanan 35 kişiye korona bulaştı!