Prof. Dr. Ahmet Ercan ilçe ilçe saydı: Bu uyarıcı bir deprem!

İstanbul’da meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremin ardından Prof. Dr. Ahmet Ercan ilçe ilçe saydı ve “Bu uyarıcı bir deprem” dedi.

ilçe deprem

Prof. Dr. Ahmet Ercan ilçe ilçe saydı: Bu uyarıcı bir deprem! (video aşağıda)

Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4,3 büyüklüğünde gerçekleşen depremin derinliği 12,9 kilometre olarak açıklandı.


AFAD ise depremin merkezi üssünü Tekirdağ Marmaraereğlisi olarak duyurdu. AFAD, depremi 4,2 büyüklüğünde ölçerken derinliğini ise 6,8 kilometre olarak kaydetti.

AFAD’dan yapılan açıklamada “Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi yakınlarında saat 16.38’de 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Marmara Denizi’nde meydana gelen, Tekirdağ ve İstanbul’da hissedilen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bu uyarıcı bir deprem

Habertürk’te konuşan deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan şu ifadeleri kullandı:

• Silivri, Kumburgaz, Marmaraereğlisi, Şarköy’de olan insanlar için söylüyorum; benim 50 yıllık deprem deneyimime göre bunun arkasından daha büyük bir deprem beklentim yok.

• Bunun öncü bir deprem olduğunu düşünmüyorum. Deprem pozitif bir bilim değildir, deneyimlerime bağlı olarak bunun uyarıcı bir deprem olduğu kanısındayım. Herkes önemlini almalı.

İstanbul Valiliği’nden açıklama

İstanbul Valiliği’nden depremle ilgili yapılan açıklamada “AFAD Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul’da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir. İstanbul, Tekirdağ/ Marmaraereğlisi ve hissedilen tüm il ve ilçelerimize geçmiş olsun” denildi.


Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın açıklamaları:

Marmara çok aktif halde: Depremin eli kulağında!