Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık çalışanlarından protesto!

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde doktor ve sağlık çalışanlarından protesto: Ek ödemelerimizi istiyoruz!

çam sakura şehir hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde sağlık çalışanları, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin ödenmemesini protesto etti. (video aşağıda)

Haziran ve temmuz ayı ek ödemelerini almayan sağlık çalışanları, geriye dönük bu haklarını talep ediyor.


Hastane yönetiminin geçmiş aylarda yapılmayan ek ödemelerle ilgili garanti veremediği, kasım ayından sonra da bir belirsizliğe mahkum edilmeye çalışıldıklarını belirten hekimler, haklarının sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurguladı.

Hastanede görev yapan sağlık emekçileri, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin yapılacağına ilişkin bilgilendirme yapılmaması durumunda her gün yürüyüş düzenleyeceklerini açıklamıştı.

Basın açıklamasında sağlık çalışanları arasında iş barışını bozan performansa göre ücretlendirmenin son bulması, temel ücret verilmesi ve tüm sağlık emekçilerine ayrımsız bir şekilde çalışırken ve emeklilikte insanca yaşamaya yetecek ücret verilmesi talep edilmişti.

Açıklamada taşeron, sözleşmeli, kadrolu ayrımı yapılmadan sağlık çalışanlarının bütün ödemelerinin tavandan, eksiksiz bir şekilde ödenmesi gerektiği vurgulanmıştı.

Hastane nisan ayında hizmete girmişti

Yap-işlet-devret modeliyle yapılan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk etabı Nisan ayında açılmıştı. Hastanenin açılışına videokonferans ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin koronavirüs salgını sürecine avantajlı girdiğini söylemişti.

Türkiye’nin sağlık alanında kendi ayakları üzerinde durarak gücünü gösterdiğini belirten Erdoğan, eski dönemlere de değinerek “Bu ülkede doğru dürüst ambulans bile yoktu” ifadelerini kullanmıştı.


Açılış töreninde 100 adet yerli solunum cihazının da tanıtımı yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı “Mayıs sonuna kadar beş bin cihaz üreteceğiz” demişti.

Japonya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize zorunluluğu getirdi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.