Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel daha alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “sözlü sınav” sonucuna göre 3 bin 500 imam-hatip, 1500 Kur’an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin personel alınacak.

erbaş diyanet faiz

Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel daha alacak!

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 5 bin personel alınacak. Başvuruda bulunacakların 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor. Kur’an kursu öğreticiliği için sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek.


Adaylar, 12-27 Ekim’de “sinav.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edecek.

Müftülüğe şahsen başvuracak

AA’da yer alan habere göre şartları taşıyan adaylar, 12-27 Ekim’de “sinav.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edecek.

Aday sözlü sınava çağrılacak


Başvuruların kontenjan grubuna ayrılan sayıdan fazla olması halinde KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılacak. Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Başkanlık internet sitesinden duyurulacak.

Araştırma: Arap gençlerin yarısı ülkelerini terk etmeyi düşünüyor!