İstanbul’da Suriyeliler sokağa indi: ÖSO adına eylem yaptı!

İstanbul’da Suriyeli sığınmacılar sokağa indi, eylem yaptı. ÖSO adına dakikalarda slogan atıp, çeşitli bayraklar açan grup Covid-19 önlemlerinin hiçe saydı. Gelen son bilgilere göre eylemlerin sadece İstanbul ile sınırlı olmadığı ortaya çıktı. Türkiye’nin birçok kentinin meydanında ÖSO lehine yürüyüşler düzenlendi, organize eylemler yapıldı.

suriyeliler eylem

İstanbul’da Suriyeliler sokağa indi: ÖSO adına eylem yaptı!

İstanbul Aksaray’da bir araya gelen yüzlerce Suriyeli eylem yaptı. Suriye’deki çeşitli gruplar adına eylem yaptığı öğrenilen grupların sosyal medya üzerinden organize oldukları ve günler öncesinden eyleme hazırlandıkları ortaya çıktı.


Aksaray meydanına çekilen görüntülerde tekbirler eşliğinde Arapça yazılı bezler ve ÖSO bayrakları açıldığı görüldü.

“Pandemi önlemleri sadece Türklere mi?”

Sokaktaki vatandaşın maske takmaması konusunda sıkı denetimler sürerken, sosyal mesafeye dikkat edilmesine rağmen birçok eyleme müsaade edilmiyor. İktidar karşıtı görülen tüm protesto ve etkinliklere hızlı bir şekilde müdahale edilirken, İstanbul’un orta yerinde yapılan eyleme müdahale edilmemesi dikkat çekti.

İşte İstanbul Aksaray’da çekilen o görüntüler:

Eylemler ülke çapına yayıldı


ÖSO adına yapılan eylemlerin sadece İstanbul ile sınırlı olmadığı ortaya çıktı. Gaziantep, Konya ve İzmir’de de Suriyeliler sokaklara çıkıp eylemler yaptı. (Kaynak: Aykırı)

İşte o görüntüler:

Diyanet Vakfı, Suriye’ye 30 milyon liralık konut yaptırdı