On Numara çekilişinde numaralar önceden söylendi iddiası

Özelleştirilen Milli Piyango’daki şaibe iddialarına bir yenisi daha eklendi. 28 Eylül 2020 tarihinde yapılan 10 numara çekilişinde sunucunun kulağına söylenen 8 ve 32 rakamları yayına girdi. Sesten kısa bir süre sonra çıkan 8 ve 32 numaraları çekildi.

on numara skandal

On Numara çekilişinde numaralar önceden söylendi iddiası (video aşağıda)

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabında yayınladığı bir mesajda, On Numara şans oyunun çekilişinde ‘skandala imza atıldığını’ belirtti.


Yavuzyılmaz, On Numara oyununun çekilişi sırasında arkadan bir kişinin “8” ve “32” numaralarını fısıldadığını ve çekiliş sonunda da her iki numaranın da çıktığını söyledi. Çekilişi kazanan kişiye ise 916 bin 979 lira verildiği öğrenildi.

“Skandal yaşandı!”

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, Türkiye Varlık Fonu ile imzalanan sözleşme kapsamında Sisal Şans’a devir edilen Milli Piyango oyunlarından On Numara’da ‘skandal yaşandığını’ iddia etti. Yavuzyılmaz, Milli Piyango’nun Youtube hesabından canlı yayınlanan 28 Eylül 2020 tarihli çekilişte “8” ve “32” numaralarının ekrana girmeyen bir ses tarafından fısıldandığını ve ardından her iki numaranın da çıktığını söyledi.

“Peşini bırakmayacağız!”

Kazananın 916  bin 979 lira  aldığı çekilişe ilişkin Yavuzyılmaz, “8 ve 32 sayılarının kısa hikayesi. Sahiden de on numara çekiliş. Ama kim için? On Numara’da bugüne kadar 12 çekiliş yapıldı. En yüksek büyük ikramiyenin verildiği 28 Eylül 2020 çekilişinde skandalı tespit ettik. TBMM’de bu şaibelerin peşini bırakmayacağız” dedi.

Sisal’dan açıklama

Konuyla ilgili açıklama yapan Sisal şu ifadeleri kullandı:


“Söz konusu videoda sunucumuz, kulaklığına gelen yoğun sesten ötürü reji ekibine ‘ses ve müzik’ uyarısıyla bilgi vermektedir. Bu durum her canlı yayında yaşanabilecek teknik sorunlardan biridir. Sunucu tarafından reji ekibine yapılan bu bilgilendirmenin çekilişle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Sisal Şans, Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve teknik altyapısıyla oyunseverlere heyecanlı, eğlenceli ve şeffaflıktan ödün vermeyen teknolojik bir şans oyunları dünyası sunmaya devam edecektir.

Kurumumuz, İtalya’da 1946’dan beri şans oyunları alanında başarıyla faaliyet gösteren, Sisal’in uzmanlığı ve Türkiye’de ilk ve tek sabit ihtimalli spor tahmin oyunu İddaa ile yazılı, görsel, işitsel ve dijital medya sektörlerinde de yatırımı bulunan Demirören Holding’in bu alanlardaki tecrübesiyle çalışmalarını sürdürecektir.

Bugüne dek hakkımızda çıkan olumsuz haberlere kurum olarak cevap vermeyip sessiz kalma hakkımızı kullanmamıza rağmen, bu tip asılsız suçlamalar karşısında hukuki haklarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğimizi de bildirmek isteriz. Bilginize sunarız.”

İşte o görüntüler:


Sayısal Loto’da 6 bilinemez oldu: 622 milyonda bir ihtimal!