YouTube çöktü mü? İşte sorunun detayları!

“YouTube çöktü mü?” ve “YouTube videoları neden açılmıyor?” gibi kritik sorular bir anda gündeme damgasını vurdu. Zira kullanıcılar şu anda videoların hiçbirini izleyemiyor. Neden böyle bir sorun yaşanıyor?

youtube çöktü

“YouTube çöktü mü?” ve “YouTube videoları neden açılmıyor?” gibi kritik sorular bir anda gündeme damgasını vurdu. Zira kullanıcılar şu anda videoların hiçbirini izleyemiyor. Neden böyle bir sorun yaşanıyor?

YouTube çöktü mü? YouTube videoları neden açılmıyor?

Alınan bilgilere göre YouTube’a girilebiliyor ancak videoların hiçbiri açılmıyor. Uzun bir süre boyunca ekran başında bekleyen kullanıcılar oldukça vakit kaybetti. Kısa bir süre önce video çözünürlükleri konusunda bir düzenleme yapan YouTube, şimdi de bir Spotify özelliğini kendisine eklemek için çalışıyor.


Ünlü video izleme platformunun bazen düzeldiği ancak bazen de çöktüğü bildirildi. Bu bağlamda 2005 yılından beri faaliyet gösteren bu sitenin istikrarlı bir şekilde çalıştığını söyleyemeyiz. Kısacası YouTube’un bir gidip bir geldiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Google Play’in ve birçok görüntülü görüşme uygulamasının çalışmadığı öğrenildi. Bu sorunun küresel bir sorun olduğu kısa bir süre içerisinde anlaşıldı. Bazı kullanıcılar, sanal özel ağlarla (VPN) çöken YouTube’a girebildiğini söyledi.

YouTube’dan bu konuya ilişkin resmî bir açıklama geldi. YouTube’un destek ekibi bu sorunun farkında olduğunu ve kalıcı bir çözüm için çalışmalara başladığını duyurdu. Şimdilik elimizde başka bir bilgi mevcut değil.


Google cephesinden henüz bir açıklama gelmedi. Yeni bilgiler geldikçe size bilgi vermeye devam edeceğiz. Sizde böyle bir sorun var mı? Bu sorunu aşabildiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bina deprem sağlamlık testi nedir? Konut güvenirliği nasıl ölçülür?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.