Karantina süresi neden kısaldı? TOBB Başkanı’ndan açıklama: 8. günde işe dönülebilecek!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19’un yakın temaslılarında karantina süresini 10 güne düşürdü. Bakanlığın aldığı bu karar ise soru işaretlerine sebep oldu. TOBB Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi: “7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.”

Karantina süresi neden kısaldı belli oldu: rifat hisarcıklıoğlu Skandal açıklama!

Karantina süresi neden kısaldı? TOBB Başkanı’ndan açıklama: 8. günde işe dönülebilecek!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19’un yakın temaslılarında karantina süresini 10 güne düşürdü. Bakanlığın aldığı bu karar ise soru işaretlerine sebep oldu.


Öte yandan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirmesi üzerine açıklamada bulundu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan dikkat çeken açıklama

Sanayi işletmelerinde yaşanan sıkıntıları çözmek için bu kararın alındığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek” dedi.

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açıklaması şöyle:


— Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Kovid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.

rifat hisarcıklıoğlu

Kim karar verdi?

Hisarcıklıoğlu’nun bu açıklaması “sağlık mı önemli iş mi” sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs önlemleri kapsamında Bilim Kurulu’nun sorumlu olduğunu belirtmişti. Karantina süresinin 10 güne indirilmesi konusunda Bilim Kurulu’ndan henüz bir açıklama yapılmadı.


Rifat Hisarcıklıoğlu’nun “Yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum” diyerek yaptığı ikinci paylaşım ise şöyle:

Türkiye’de Çin aşısı olanların 12’sine korona bulaştı!