Karantina süresi neden kısaldı? TOBB Başkanı’ndan açıklama: 8. günde işe dönülebilecek!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19’un yakın temaslılarında karantina süresini 10 güne düşürdü. Bakanlığın aldığı bu karar ise soru işaretlerine sebep oldu. TOBB Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi: “7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.”

Karantina süresi neden kısaldı belli oldu: rifat hisarcıklıoğlu Skandal açıklama!

Karantina süresi neden kısaldı? TOBB Başkanı’ndan açıklama: 8. günde işe dönülebilecek!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19’un yakın temaslılarında karantina süresini 10 güne düşürdü. Bakanlığın aldığı bu karar ise soru işaretlerine sebep oldu.


Öte yandan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirmesi üzerine açıklamada bulundu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan dikkat çeken açıklama

Sanayi işletmelerinde yaşanan sıkıntıları çözmek için bu kararın alındığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek” dedi.

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açıklaması şöyle:


— Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Kovid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.

rifat hisarcıklıoğlu

Kim karar verdi?

Hisarcıklıoğlu’nun bu açıklaması “sağlık mı önemli iş mi” sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs önlemleri kapsamında Bilim Kurulu’nun sorumlu olduğunu belirtmişti. Karantina süresinin 10 güne indirilmesi konusunda Bilim Kurulu’ndan henüz bir açıklama yapılmadı.


Rifat Hisarcıklıoğlu’nun “Yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum” diyerek yaptığı ikinci paylaşım ise şöyle:

Türkiye’de Çin aşısı olanların 12’sine korona bulaştı!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.