Samsun’da elinde ‘iş-aş’ yazan vatandaş intihar etti!

Samsun’da bir vatandaş sokak ortasında kendisini iple asarak yaşamına son verdi. İntihar eden Metin I. isimli vatandaşın elinde iş ve aş yazması yürekleri dağladı.

Samsun elinde iş-aş yazan vatandaş intihar etti

Samsun’da elinde iş-aş yazan vatandaş intihar etti

Geçim sıkıntısı ve işsizlik nedeniyle bunalıma girip intihar eden vatandaşlar bir yenisi daha eklendi. Samsun’un Canik ilçesinde 45 yaşındaki Metin I. isimli bir vatandaş İMKB Anadolu Lisesi önünde herkesin gözleri önünde yaşamına son verdi.


Kuzeyyıldızı Mahallesi Çiftlik Caddesi üzerindeki İMKB Anadolu Lisesi önünde yaşanan vatandaşın elinde yazanlar yürekleri burktu.

İntihar eden vatandaşın ekonomik bunalımda olduğu belirtilirken bir elinde iş aş yazması dikkat çekti.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen polisler, sağlık ekiplerini olay yerine çağırırken, Metin I’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Morga kaldırılmadan önce olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan incelemede Metin I.’nin elindeki yazılar dikkat çekti.

Yaşamına son veren vatandaşın bir elinde “iş-aş” yazarken diğer elinde ise 14 Nisan 2020 tarihinde hayatını kaybeden BTP Genel Başkaın Haydar Baş’ın adının yazılı olduğu görüldü.

Metin I.’nın cansız bedeni Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Samsun’da peş peşe intiharlar gündemde

Samsun’da üst üste yaşanan intihar olayları dikkat çekiyor. 2 gün önce de baraja atlayarak intihar eden bir vatandaşın cansız bedenine ulaşılmıştı.

8 Aralık 2020 tarihinde ise 29 yaşındaki avukat polislerin ikna çabalarına rağmen intihar ederek yaşamına son vermişti.

Samsun’da 29 yaşındaki bir avukat polislerin ikna çabasına rağmen kendini evinin balkonundan atarak intihar etti.


Olay, Samsun’un Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde saat 23.25’te meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Samsun Barosu Avukatlarından Mehmet Erdem Sabit (29), girdiği bunalım sonucu evinin 4. katındaki balkondan sarkarak intihara ederek yaşamına son verdi.

Cengiz Holding 47 milyon dolarlık Falcon 6X jet siparişi verdi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.