Samsun’da elinde ‘iş-aş’ yazan vatandaş intihar etti!

Samsun’da bir vatandaş sokak ortasında kendisini iple asarak yaşamına son verdi. İntihar eden Metin I. isimli vatandaşın elinde iş ve aş yazması yürekleri dağladı.

Samsun elinde iş-aş yazan vatandaş intihar etti

Samsun’da elinde iş-aş yazan vatandaş intihar etti

Geçim sıkıntısı ve işsizlik nedeniyle bunalıma girip intihar eden vatandaşlar bir yenisi daha eklendi. Samsun’un Canik ilçesinde 45 yaşındaki Metin I. isimli bir vatandaş İMKB Anadolu Lisesi önünde herkesin gözleri önünde yaşamına son verdi.


Kuzeyyıldızı Mahallesi Çiftlik Caddesi üzerindeki İMKB Anadolu Lisesi önünde yaşanan vatandaşın elinde yazanlar yürekleri burktu.

İntihar eden vatandaşın ekonomik bunalımda olduğu belirtilirken bir elinde iş aş yazması dikkat çekti.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen polisler, sağlık ekiplerini olay yerine çağırırken, Metin I’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Morga kaldırılmadan önce olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan incelemede Metin I.’nin elindeki yazılar dikkat çekti.

Yaşamına son veren vatandaşın bir elinde “iş-aş” yazarken diğer elinde ise 14 Nisan 2020 tarihinde hayatını kaybeden BTP Genel Başkaın Haydar Baş’ın adının yazılı olduğu görüldü.

Metin I.’nın cansız bedeni Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Samsun’da peş peşe intiharlar gündemde

Samsun’da üst üste yaşanan intihar olayları dikkat çekiyor. 2 gün önce de baraja atlayarak intihar eden bir vatandaşın cansız bedenine ulaşılmıştı.

8 Aralık 2020 tarihinde ise 29 yaşındaki avukat polislerin ikna çabalarına rağmen intihar ederek yaşamına son vermişti.

Samsun’da 29 yaşındaki bir avukat polislerin ikna çabasına rağmen kendini evinin balkonundan atarak intihar etti.


Olay, Samsun’un Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde saat 23.25’te meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Samsun Barosu Avukatlarından Mehmet Erdem Sabit (29), girdiği bunalım sonucu evinin 4. katındaki balkondan sarkarak intihara ederek yaşamına son verdi.

Cengiz Holding 47 milyon dolarlık Falcon 6X jet siparişi verdi